Na gorąco

  Jacek Deptuła

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>Nie oglądałem wczorajszej debaty republikańskiego prezydenta Georgea Busha z demokratą Johnem Kerryym. Jednak z doniesień amerykańskich mediów wynika, że wygrał Kerry. I wcale się nie dziwię. Bush z uporem godnym lepszej sprawy powtarzał bzdury, że "świat bez Saddama Husajna jest bezpieczniejszy", więc warto było atakować Irak, mimo że nie znaleziono broni masowej zagłady ani, tym bardziej, Osamy bin Ladena.
       Nie oglądałem wczorajszej debaty republikańskiego prezydenta Georgea Busha z demokratą Johnem Kerryym. Jednak z doniesień amerykańskich mediów wynika, że wygrał Kerry. I wcale się nie dziwię. Bush z uporem godnym lepszej sprawy powtarzał bzdury, że "świat bez Saddama Husajna jest bezpieczniejszy", więc warto było atakować Irak, mimo że nie znaleziono broni masowej zagłady ani, tym bardziej, Osamy bin Ladena.
       Dziś "owoce amerykańskiego zwycięstwa" są takie: Stany ugrzęzły w wyniszczającej obie strony wojnie. Ugrzęzły na długie lata, jeśli w najbliższych wyborach wygra Bush. Po drugie: to najgorsza z wojen, jaką prowadzą USA, bowiem po raz pierwszy na tak ogromną skalę daje o sobie znać fundamentalizm religijny. Irakijczycy nie walczą tylko z Amerykanami i sojusznikami, walczą przede wszystkim z niewiernymi. I po trzecie - za sprawą izrelskiej polityki faktów dokonanych Bliski Wschód od lat jest beczką prochu. Bush tylko przyłożył lont. Jest on jeszcze dość długi, ale pali się coraz szybciej. Po czwarte wreszcie: czy słyszał kto o wygranej przez armię wojnie z terrorystami? Gdyby choć dziesiątą część blisko 200 miliardów dolarów wydanych na tę wojnę, przeznaczono na akcje sił specjalnych (jak robi to Izrael), sukces USA byłby o wiele bardziej realny. Listopadowe wybory wygra ten, kto będzie miał pomysł na wyjście z tego bagna. O ile takie w ogóle jest.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo