Juniorki Pałacu Bydgoszcz w znakomitym stylu awansowały do finału mistrzostw Polski

Pałacanki w znakomitym stylu wygrały turniej półfinałowy we własnej hali
Pałacanki w znakomitym stylu wygrały turniej półfinałowy we własnej hali Andrzej Muszyński
Pałac Bydgoszcz zdominował turniej półfinału mistrzostw Polski, który w weekend odbywał się w sali sportowej Pałacu Młodzieży. Podopieczne Macieja Kromrycha nie straciły nawet jednego seta.

Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice - Pałac Bydgoszcz

Pałacanki już po dwóch dniach rywalizacji mogły rezerwować noclegi w Jarosławiu, gdzie ma odbyć się finał mistrzostw Polski. Najpierw Pałac zdemolował Szóstkę Biłgoraj 3:0, a następnie pokonał PTPS Piła 3:0. W niedzielę bydgoszczanki zmierzyły się z zespołem z Mysłowic, który także miał na koncie dwa zwycięstwa po 3:0. W spotkaniu tym kibice doczekali się siatkówki na wyższym poziomie. Podopieczne Macieja Kromrycha potwierdziły wysoką dyspozycję. Pokonały Silesię 3:0 w setach do 19, 23, 21. W drużynie gospodyń bardzo dobre zawody rozegrała Kinga Dybek, która zdobyła 16 punktów.

Wyniki: Pałac Bydgoszcz - BKS Szóstka Biłgoraj 3:0 (16, 11, 22), PTPS Piła - Silesia Volley/MOSiR Sokół Mysłowice 0:3 (-13,- 21, -19), Szóstka Biłgoraj - Silesia Volley 0:3 (-11, -10, -6), Pałac - PTPS Piła 3:0 (18, 21, 10), PTPS - Szóstka 3:0 (18, 20, 11), Silesia Volley - Pałac 0:3 (-19, -23, -21)

1. Pałac Bydgoszcz 3 6 9:0
2. Silesia Volley Mysłowice 3 5 6:3
3. PTPS Piła 3 4 3:6
4. Szóstka Biłgoraj 3 3 0:9

PAŁAC: Torbusińska, Dybek, Janicka, Pieczka, Ciesiulewicz, Szostak, Walczak (libero) oraz Korabiec, Bączyńska, Głaz, Karpińska, Ziółkowska.

Sparta i Gedania tak jak Pałac

A jak grano w trzech innych turniejach półfinałowych? W Goleniowie najlepsza okazała się Sparta Warszawa, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajął UKS Barnim Goleniów (5 pkt), trzecie UKS ZSMS FKS Poznań (4 pkt), a czwarte UMKS MOS Warszawa (3 pkt).
Półfinał w Świdnicy był najbardziej zacięty. Aż cztery mecze kończyły się po tie-breakach. Sprawa awansu ważyła się do samego końca. Ostatecznie turniej wygrała dzięki lepszemu bilansowi w setach Sandecja Nowy Sącz, która wyprzedziła MKS Dąbrowa Górnicza (po 5 pkt), MKS SAN-Pajda I V LO MOS Rzeszów i MKS Świdnica (obaj po 4 pkt).

Natomiast turniej w Gdańsku zdominowała miejscowa Energa Gedania, która podobnie jak Sparta i Pałac wygrała wszystkie mecze. Gdańszczanki straciły tylko jednego seta. Drugi był MKS MOS Wieliczka (5 pkt), trzecia Legionovia Legionowo (4 pkt), a czwarty Impel Gwardia Wrocław (3 pkt).

Kto z kim w grupie?

Juniorki o mistrzostwo kraju powalczą w Jarosławiu w dniach 10-14 kwietnia. Najpierw odbędą się mecze w dwóch grupach, które wyłonią najlepszą czwórkę. Ta powalczy o medale. Pałac zagra w grupie "A" razem ze Spartą Warszawa, MKS Dąbrowa Górnicza i MKS MOS Wieliczka. W grupie "B" zmierzą się Energa Gedania Gdańsk, Silesia Volley MOSiR/Sokół Mysłowice, UKS Barnim Goleniów i Sandecja Nowy Sącz. Przypomnijmy, że przed rokiem mistrzowski tytuł zdobyła Energa Gedania Gdańsk, która w finale pokonała bydgoski Pałac.