Joker/Mekro Świecie wygrał z Orłem Elbląg

(SLAW)
Ola Mirosław (nr 9) blokuje atak Elizy Białczak. Akcji przygląda się Sylwia Korczak Slawomir Wojciechowski
Drugoligowe siatkarki ze Świecia odniosły wczoraj ważne zwycięstwo, które zapewnia im grę w fazie play off już na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego.

Joker/Mekro Świecie - Orzeł Elbląg

Joker/Mekro Świecie - Orzeł Elbląg 3:0 (25:23, 25:17, 25:20)
Joker: Brodacka, Łukasiewicz, Nowak, Mirosław, Warzecha, Hohn, Duraj (1. libero) oraz Wenerska, Mrówczyńska, Głowiak (2. libero).
Orzeł: Korczak, Miklasińska, Białczak, Cupisz, Iluowicz, Goździewicz, Tchórzewska (libero) oraz Jabłońska, Cieżyńska, Sosnowska, Korzeniewska, Frąszczak.

Stawką spotkania było 3. miejsce. Siatkarki z Elbląga podobno w tygodniu analizowały mocno grę świecianek oglądając ich poprzednie spotkania, ale teoria nie miała odbicia w praktyce. Elblążanki popełniały sporo błędów, psuły często zagrywkę i ataki. Miały też problemy w przyjęciu. I tradycyjnie w Świeciu przegrały za trzy punkty.
Najbardziej wyrównana była inauguracyjna partia. Joker w niej prowadził 2-4 punktami (6:4, 16:14, 19:15). Jednak przyjezdne potrafiły doprowadzić do remisu 20:20, by potem w kluczowym momencie popsuć dwie zagrywki. Jokerkom sprzyjało też szczęście, bo asem z pomocą taśmy popisała się Agnieszka Warzecha (na 23:21). Orzeł obronił przy 24:22 jedną piłkę setową, ale za chwilę kropkę nad "i" atakiem po skosie postawiła Anna Hohn.

Lampy nie wytrzymały

W 2. secie najwięcej emocji wywoła awaria części oświetlenia przy prowadzeniu 13:6 dla Jokera. Zanim lampy znów się pozapalały minęło ponad 10 minut. Po wznowieniu gry obraz nie zmienił się. Podopieczne Andrzeja Nadolnego utrzymywały bezpieczną przewagę, by wygrać seta do 17.
Świecianki dobrą dyspozycję potwierdziły na początku kolejnej partii, którą zaczęły od prowadzenia 7:1. Dobrego otwarcia już nie zmarnowały, choć Orzeł zbliżył się na 18:16. To było jednak wszystko na co elblążanki stać było w tym dniu. Jako ciekawostkę dodajmy, że w 3. secie trzema skutecznymi atakami popisała się rozgrywająca Orła Sylwia Korczak (wychowanka Culmena Chełmno).
Mecz wyjątkowo rozegrano w sali sportowej Gimnazjum nr 3, bo hala widowiskowo-sportowa była zajęta na studniówki.

W drugim spotkaniu 15. kolejki rozegranym wczoraj Zawisza Sulechów pokonał Energetyka Poznań 3:1 (-23, 21, 12, 22). To 13 zwycięstwo sulechowianek w tym sezonie. Pozostałe dwa mecze przełożono na inne terminy. Pałac II Bydgoszcz do Polic pojedzie 10 lutego.