Joker/Mekro Świecie po raz trzeci uległ Piastowi Szczecin

Agnieszka Kazaniecka (nr 14) wczoraj w Świeciu rozgrywała bardzo dobre zawody. W ataku miała wysoką skuteczność. Sławomir Wojciechowski
Już po trzech meczach zakończyła się półfinałowa rywalizacja drugoligowców ze Świecia i Szczecina. Wczoraj ponownie lepszy okazał się Piast, który już może przygotowywać się do finału.

Joker/Mekro Świecie - Piast Szczecin (półfinał)

Joker/Mekro Świecie - Piast Netto Szczecin 0:3 (15:25, 23:25, 24:26)
Joker: Brodacka, Łukasiewicz, Mirosław, Warzecha, Nowak, Hohn, Głowiak (1. libero) oraz Wenerska, Duraj (2. libero), Froń, Asinowicz, Mrówczyńska.
Piast: Sowa, Matusz, Duda, Guzowska, Graczyk, Kazaniecka, Gliwa (libero) oraz Bury, Oleksy.
W rywalizacji do trzech zwycięstw - 3:0 dla Piasta.

Trener Jokera Andrzej Nadolny liczył, że jego zawodniczki zagrają w piątek najlepszy mecz w sezonie. Niestety, to nie nastąpiło. Świecianki popełniły za dużo błędów własnych (wiele zepsutych zagrywek, dotknięcia siatki). Poza tym miały małe rażenie w ataku. Regularnie punktowała tylko Hania Łukasiewicz. Z kolei w drużynie ze Szczecina ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Natalia Matusz, Agnieszka Kazaniecka i Aneta Duda.
Pierwszy set to od początku duża przewaga szczecinianek. Prowadziły one nawet 7 punktami. Miejscowe potrafiły zbliżyć się na trzy "oczka" (15:18), ale ich zapędy rozbiły Aneta Duda (ataki ze środka) i Natalia Matusz (znakomita zagrywka z wyskoku).

Zmarnowane szanse

Set nr 2 i 3 to już wyrównana walka, a losy wyniku ważyły się do samego końca. Chociaż częściej na prowadzeniu były zawodniczki z województwa zachodniopomorskiego. W 2. secie Joker prowadził 22:21, ale wówczas więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne. Kluczowe punkty zdobyły Kazaniecka, Matusz i Agata Oleksy, która chwilę wcześniej weszła na boisko.
Z kolei w 3. partii podopieczne Andrzeja Nadolnego miały przy 24:21 trzy piłki setowe, jednak ataki zepsuły Paula Mrówczyńska i Anna Hohn. Z kolei nie myliła się kapitan Piasta Natalia Matusz. Jeszcze przy 24:25 gospodynie miały piłkę w górze na remis, ale Mrówczyńska posłała piłkę w daleki aut.

Zatem Piast został pierwszym finalistą grupy 1. II ligi. Z kolei Joker zakończył sezon na 3. miejscu.