Joker Świecie wygrał w Policach, Pałac II Bydgoszcz uległ Piastowi Szczecin

Jokerki tradycyjnie pokonały młodzież z Polic, chociaż tym razem wygrana nie przyszła łatwo Sławomir Wojciechowski
W II lidze kobiet rozegrano ostatnią kolejkę spotkań w sezonie zasadniczym. Po niej grę w play off zapewnił sobie E.Leclerc Orzeł Elbląg.

SMS Police - Joker/Mekro Świecie 1:3 (25:27, 25:23, 18:25, 22:25)
SMS Police: Bartkiewicz, Głuchowska, Bladoszewska, Wiązowska, Ziółkowska, Jakóbiak, Elko (libero) oraz Robel, Słowikowska, Karsztun, Wojtanek, Oktaba.
Joker: Brodacka, Mrówczyńska, Łukasiewicz, Mirosław, Warzecha, Hohn, Głowiak (libero) oraz Wenerska, Nowak, Asinowicz.

Dla świecianek był to mecz "o pietruszkę". Podeszły do niego praktycznie z marszu, bo ostatnio więcej odpoczywały niż trenowały. Joker początkowo miał w Policach problemy. Ambitnie grające gospodynie chciały w ostatnim swoim występie w tym sezonie sprawić niespodziankę. I były bliskie urwania Jokerowi przynajmniej punktu. Przy odrobinie więcej szczęścia mogły prowadzić po dwóch setach 2:0. Jednak w końcówce 1. partii górę wzięło doświadczenie jokerek, które wybroniły piłkę setową, a potem zdołały przechylić wynik na swoją korzyść. Set nr 3 i 4 były już pod kontrolą zawodniczek Andrzeja Nadolnego.

Postraszyły wicelidera

Pałac II Bydgoszcz - Piast Szczecin 0:3 (22:25, 23:25, 13:25)
Pałac: Torbusińska, Szostak, Marciniak, Głaz, Bączyńska, Dybek, Walczak (libero) oraz Karpińska, Kuczko, Grzempowska, Ciesiulewicz, Fojucik.

Pałacanki przed tym meczem miały jeszcze szanse na grę w play off, lecz musiały wygrać za trzy punkty i liczyć na porażkę Orła Elbląg w Malborku. Wicelider jednak nie odpuścił ostatniego spotkania. Od początku walczył o wygraną.
- W pierwszych dwóch setach dziewczyny zagrały fajnie - mówi trener Pałacu Maciej Kromrych. - Widać, że są w formie przed półfinałem mistrzostw Polski juniorek. Piast miał z nami problemy. Trzeci set to już jego dominacja.

Czwartym półfinalistą został Orzeł Elbląg, który w spotkaniu ostatniej szansy zwyciężył w Malborku swojego imiennika 3:1. Elblążanki w półfinale zmierzą się z Zawiszą Sulechów. W drugiej parze Piast zagra z Jokerem/Mekro. Pierwsze mecze półfinałowe rozegrane zostaną w 6 i 7 kwietnia.
Pałac II Bydgoszcz ten sezon kończy na 6. miejscu. Bydgoszczanki mogą teraz skupić się na walce o mistrzostwo kraju juniorek.

Inne wyniki 18. kolejki: Orzeł Malbork - Orzeł Elbląg 1:3 (-14, -20, 19, -20), UKS Murowana Goślina - Zawisza Sulechów 0:3 (-15, -12, -17). Pauza - Energetyk Poznań.

1. Zawisza Sulechów 16 47 48:6
2. Piast Netto Szczecin 15 37 40:11
3. Joker/Mekro Świecie 16 33 39:21
4. E.Leclerc Orzeł Elbląg 16 26 32:33

5. Energetyk Poznań 16 24 32:30
6. Pałac II Bydgoszcz 15 22 30:32
7. SMS Police 16 13 20:41

8. Orzeł Malbork 16 7 13:45