Joker Mekro Świecie pokonał po tie-breaku ŁKS Łódź [zdjęcia]

Marta Ziółkowska była jedną z lepiej punktujących zawodniczek ze Świecia. W pierwszych dwóch setach praktycznie każdy jej atak przynosił punkt. Sławomir Wojciechowski
W drugim meczu VI Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Prezesa Firmy Mekro w Świeciu miejscowy Joker pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:2.
Joker lepszy od ŁKS-uJoker Mekro pokonał ŁKS Łódź 3:2

Joker Mekro Świecie - ŁKS Łódź (turniej)

Joker Mekro Świecie - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:23, 25:18, 14:25, 20:25, 15:11)
Joker: Przepiórka, Łukasiewicz, Wyrwa, Toborek, Ziółkowska, Flakus, Walczak (libero) oraz Wenerska, Możdżeń, Strządała, Kutyła.

Początek meczu był udany dla świecianek, które dzięki szczelnemu blokowi oraz udanym akcjom ze środka Marty Ziółkowskiej szybko zbudowały sobie solidną przewagę - 7:2, 10:4, 12:5. Gdy wydawało się, że set jest pod ich kontrolą przy 19:14 dla Jokera łodzianki zaczęły pościg, aż na tablicy pojawił się remis 21:21. Jednak dobra kiwka Aleksandry Przepiórki oraz udane ataki Eweliny Toborek, Patrycji Flakus i Ziółkowskiej sprawiły, że miejscowe wygrał 25:23.
Druga odsłona na początku była wyrównana, ale od 11:9 Joker zaczął uciekać - 14:9, 18:10, 22:14, by wygrać do 18.

Trzeci set często w siatkówce potrafi odwrócić losy meczu. I tak też było w tym przypadku. Łodzianki zaczęły lepiej grać w obronie i ataku, a miejscowe wyraźnie miały kryzys. ŁKS wygrał gładko do 14. W kolejnym secie siatkarki z Łodzi od początku prowadziły 2-3 "oczkami". Joker kilka razy doprowadzał do remisu, ale na prowadzenie nie wyszedł. Kluczowy moment był przy 20:21, gdy kontuzja Eweliny Toborek sprawiła, że na środek bloku musiała wejść przyjmująca Katarzyna Możdżeń, bo Alicja Wójcik jest kontuzjowana. Rywalki to wykorzystały doprowadzając do tie-breaka. W nim jokerki pokazały charakter. Szybko uzyskały trzypunktową przewagę i nie oddały jej do końca.