MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie będą uczyć się absolwenci gimnazjów z powiatu radziejowskiego? Jest co wybierać!

Jolanta Młodecka
To ostatni dzwonek dla absolwentów gimnazjów, by zdecydowali, gdzie się chcą dalej uczyć. W powiecie radziejowskim jest co wybrać.
To ostatni dzwonek dla absolwentów gimnazjów, by zdecydowali, gdzie się chcą dalej uczyć. W powiecie radziejowskim jest co wybrać. Jolanta Młodecka
To ostatni dzwonek dla absolwentów gimnazjów, by zdecydowali, gdzie się chcą dalej uczyć. W powiecie radziejowskim jest co wybrać.

W powiecie są szkoły, które mogą spełnić różne ambicje gimnazjalistów: Zespół Szkół i Placówek, w tym liceum ogólnokształcące, Zespół Szkół Mechanicznych oraz Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce - to największe placówki.

Jest też w Piotrkowie Kujawskim placówka oświatowa, której główny pion edukacyjny stanowi szkoła zawodowa. Ma uprawnienia szkoły publicznej. Choć istnieje dopiero od kilku lat, dysponuje wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, która solidne przygotowuje młodzież do zawodu. W Radziejowie zaś funkcjonuje Centrum Edukacyjne "Oświata", które proponuje naukę m.in. w liceum i szkole policealnej.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce to placówka, która odpowiada na potrzeby współczesnego rynku pracy, przygotowując młodzież do praktycznego wykorzystania wiadomości i umiejętności zdobytych w szkole.

Szkoła oferuje nie tylko atrakcyjne kierunki kształcenia - takie, które dają nadzieję na znalezienie w przyszłości pracy, ale przede wszystkim inwestuje w rozwój bazy dydaktycznej. Na terenach należących do szkoły zorganizowano doświadczalny poligon uprawowy. Wydzielone zostały stanowiska różnych odmian zbóż oraz roślin motylkowych. Uczniowie wykonują tu doświadczenia m.in. z nawozami.

W ramach projektu "Modernizacji bazy dydaktycznej dla zawodów rolniczych" otrzymają wsparcie na zakup sprzętu rolniczego, który posłuży do praktycznej nauki zawodu. Inewstycja ta obejmuje też modernizację budynków, zakup sprzętu rolniczego oraz komputerów do pracowni. Koszt projektu to około 800 tys. złotych.

Szkoła podjęła współpracę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która umożliwia szkolenia w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich. Skąd też dostali 10 zestawów komputerowych. Co ważne przy nauce zawodu - szkoła umożliwia spotkania z firmami zajmującymi się organizowaniem praktyk i staży zagranicznych ​

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska