Kibice jak zawsze nie zawiedli Fot. W. Woźniak
Mistrz i wicemistrz Polski w hokeju na trawie chłopców to drużyny z Pałuk.

Kto zagrał?

(fot. Fot. W. Woźniak)

W minioną niedzielę w Gąsawie sukcesem drużyn z Pałuk zakończyła się rywalizacja młodych hokeistów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich.

Zespół z Gąsawy prowadzony przez Sławomira Mazanego zdobył złoty medal. LKS Gąsawa grał w składzie: Dawid Wróbel, Mateusz Ulatowski, Wojciech Jakubowski, Marcin Sobkowski, Mateusz Substyk, Mateusz Golik, Mateusz Golik, Mateusz Mazany, Tomasz Kończal, Maciej Wiśniewski, Hubert Jułga, Kazimierz Tekiela, Robert Gruszczyński, Jakub Janicki, Patryk Konefał, Dominik Durmowicz.

Kierownikiem drużyny jest Marcin Jeździkowski.

Srebro wywalczyli zaś młodzi hokeiści z LKS Rogowo w składzie: Tomasz Andryszak, Dawid Gwiazda, Patryk Ciemnoczołowski, Radosław Strzelecki, Damian Jóskowiak, Mirosław Roszkowiak, Jonasz Mikulski, Fabian Chmielewski, Mateusz Sykuła, Filip Sławski, Miłosz Pluta, Robert Borus, Artur Nojgebauer, Karol Przywara, Bartłomiej Grajek, trenowani przez Bogusława Kozłowskiego, kierownik drużyny, Adrian Krokosz.

Podziękowali za piękne widowisko

Kibice będący stadionie na stojąco podziękowali zawodnikom za piękne sportowe widowisko, za emocje, jakie były podczas poszczególnych spotkań a zwłaszcza, gdy Gąsawa przegrywała 1:0 w pierwszej połowie meczu finałowego.

Kibice z niepokojem czekali na drugą połowę meczu. Po przerwie zespół z Gąsawy zaczął odrabiać straty. Przemyślana szybka gra sprawiła, że ze strzału Patryka Konefała w 53 minucie padła kontaktowa bramka. Po trzech minutach Hubert Jułga zdobywa dla gospodarzy turnieju prowadzenie 2:1. Ku radości kibiców dwie minuty później wynik meczu na 3:1 ustala celnym strzałem Mateusz Ulatowski.

Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła drużyna MKS Siemianowice Śląskie.

Dalsze miejsca kolejno zajęli: KS Warta Poznań, UKS Plejada Nysa, KS AZS AWF Poznań, UKH Start Gniezno, KS Polonia Skierniewice.

Kto najlepszy?

Srebrni medaliści
Srebrni medaliści Fot. W. Woźniak

Najlepszym zawodnikiem olimpiady został zawodnik MKS Siemianowice Śląskie, Maciej Wieczorek. Najlepszy strzelec, Robert Gruszczyński (LKS Gąsawa) zdobywca 8 bramek. Najlepszym bramkarzem został Dawid Wróbel również zawodnik z Gąsawy.

Za czystą grę i sportowe zachowanie puchar Fair Play otrzymali zawodnicy z Rogowa.

Puchary, medale i dyplomy wręczali: Jerzy Durejko-wiceprezes d/s sportu Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu, Jan Żukowski - wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Związków Sportowych, Zbigniew Jaszczuk-starosta żniński, przedstawiciele gąsawskiego samorządu wójt Zdzisław Kuczma i Marek Maciejewski przewodniczący Rady Gminy, Stanisław Wieczorek - prezes LKS Gąsawa, Henryk Ciesielczyk dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Kultury i Kultury Fizycznej w Gąsawie oraz działacze sportowi Jacek Mazany i Jacek Burdziński.