Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ferie 2022 w Grudziądzu. Zaglądamy głęboko w kosmos. "Kosmiczne ferie" Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu [program]

OPRAC.:
Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu Piotr Bilski/Archiwum
Na rozpoczynające się ferie zimowe 2022 ciekawą ofertę przygotowało Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu. To obserwacje i prelekcje online.

Kosmiczne ferie 2022 w Grudziądzu

Na rozpoczynające się ferie zimowe kilka propozycji ma grudziądzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, będą to zajęcia online.

PROGRAM "KOSMICZNYCH FERII" W PIOA W GRUDZIĄDZU:

"Slooh - zdalne obserwacje przy pomocy robotycznych teleskopów".

  • 18 stycznia, godz. 12:00 oraz 25 stycznia o g. 12 - zajęcia online.
  • Prowadzący: Grzegorz Rycyk (PiOA).

Zajęcia wprowadzą uczestników w tematykę zdalnych obserwacji przy pomocy teleskopów robotycznych zlokalizowanych w Chile oraz na Wyspach Kanaryjskich. Uczestnicy otrzymają darmowy dostęp do specjalnego portalu internetowego, dzięki któremu będą mogli zlecić obserwacje wybranych przez siebie ciał niebieskich.
Zajęcia odbędą się w formie zdalnej na platformie Zoom. Obowiązują wcześniejsze zapisy online z limitem miejsc. Zapisy na e-mail: [email protected]. Uczestnicy zakwalifikowani otrzymają wiadomość zwrotną e-mail z linkiem do platformy Zoom.
Zajęcia przeznaczone dla młodzieży w wieku: 15-19 lat.

Prelekcja: "Zjawiska astronomiczne w 2022 roku".

  • 20 stycznia, g. 18 - wykład online. Prelegent: Sebastian Soberski (PiOA).

Wszechświat bardzo często robi astronomom kosmiczne niespodzianki jednak pewne zjawiska są dobrze przwidywalne. Podczas prelekcji będzie można usłyszeć o "kosmicznych planach natury" na 2022 rok. Będzie można dowiedzieć sie o takich zjawiskach okresowych jak zaćmienia Słońca, Księżyca, zjawiska zakryciowe, roje meteorów i innych wydarzeniach, które można przewidzieć. Ponadto usłyszymy o kilku ciekawych misjach kosmicznych, których rozpoczęcie/kontynuacja planowana jest w 2022 roku.
LINK do transmisji: TUTAJ

Prelekcja: "Pierwsze całkowicie polskie satelity".

  • 27 stycznia (czwartek), godz. 18 - wykład online.
  • Prelegent: dr hab. Grzegorz Brona (Prezes Zarządu Creotech Instruments S.A.)

Rozwój technologii satelitarnych w ostatnich latach znacznie przyśpieszył. Coraz więcej krajów świata osiąga zdolność do konstrukcji swoich własnych satelitów. Podczas prelekcji będzie można usłyszeć o wielu ciekawych aspektach rozwoju polskiego sektora kosmicznego ze szczególnym uwzględnieniem firmy Creotech Instruments, która jest polskim producentem systemów i podzespołów satelitarnych. Creotech Instruments dostarcza swoje rozwiązania do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucji badawczych świata, tj. Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytutu Badań Ciężkich Jonów GSI czy Centrum Badawczego DESY w Niemczech.

LINK do transmisji: TUTAJ

Premiera odcinka "URAN" serialu dzieci "MAŁA URANIA".

  • 21 stycznia, godz.20:10 (piątek), powtórka: 22 stycznia, godz. 10.15

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii jest współproducentem, a Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu partnerem projektu, w ramach którego powstał odcinek serialu dla dzieci.

Premiera odbędzie się na antenie TVP3 Bydgoszcz oraz na stronie www TUTAJ:

Wszystkie wykłady odbędą się w formie transmisji z wirtualnego studia Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Transmisje dostępne będą między innymi na stronie: www.planetarium.grudziadz.pl TUTAJ. Współorganizatorem wykładów jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska