Energa Manekin Toruń wygrywa trzeci mecz w Superlidze

Konrad Kulpa wygrał do tej pory cztery mecze w Superlidze.
Konrad Kulpa wygrał do tej pory cztery mecze w Superlidze. Lech Kamiński
Po ciężkim boju Energa Manekin Toruń pokonała Silesię Miechowice. W kluczowym momencie na wysokości zadania stanął Konrad Kulpa.

ENERGA MANEKIN - SILESIA MIECHOWICE 3:2
Wyniki gier: Chen - Tomicki 3:0 (8, 6, 9), Kulpa - Vrablik 1:3 (4, -6, -9, -8), Dyjas - Pavlica 3:0 (5, 11, 9), Chen - Vrablik 2:3 (8, -10, -8, 8, -14), Kulpa - Tomicki 3:1 (-8, 9, 5, 7)

Przeszkodą nie do pokonania dla gospodarzy okazał się Juri Vrablik. Czech jest 20 lat starszy od najstarszego w Enerdze Konrada Kulpy. We wcześniejszych meczach wygrał tylko dwie z czterech gier, ale w Toruniu znacznie poprawił statystyki.

Najpierw szybko wyciągnął wnioski z przegranej 4:11 seta z Kulpą i w kolejnych trzech dominował już wyraźnie. W swoim drugim singlu spotkał się z Chenem. Gospodarze wtedy prowadzili 2:1, bo chwilę wcześniej Jakub Dyjas dość łatwo poradził sobie z Czechem Martinem Pavlicą. Wszyscy więc liczyli na szybki pojedynek i zwycięstwo za komplet punktów w całym meczu.

Nic z tego. Młody Chińczyk pewnie wygrał tylko pierwszą partię. Potem znacznie bardziej doświadczony Czech umiejętnie wybijał go z uderzenia. Wygrał dwa sety, w kolejnym prowadził 7:3. Wtedy Chen jeszcze zdołał skontrować i doprowadzić do remisu 2:2. Ostatnia partia to prawdziwy horror. Najpierw Vrablik miał dwie piłki meczowe przy stanie 10:8. Gracz Energi wyrównał i sam miał trzy piłki na skończenie pojedynku. Nie wykorzystał ani jednej, a potem w końcu Czech za czwartym razem zdobył decydujący punkt.

Przed ostatnim singlem niewielu było optymistów, bo Kulpa zmierzył się z Tomickim, aktualnym wicemistrzem Polski. Młody torunianin początkowo także chyba nie wierzył i przegrał pierwszego seta. Od stanu 9:9 w drugim grał już jednak jak z nut i odniósł swoje czwarte zwycięstwo w Superlidze, a drużynie zapewnił dwa cenne punkty.

W innych meczach: Morliny Ostróda - SPAR Politechnika Rzeszów 2:3, PKS Kolping Jarosław - GKS Gorzovia 3:2, Olimpia Unia Grudziądz - Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski 3:1

1. Olimpia Unia Grudziądz 7 21 21:4
2. Bogoria Grodzisk 5 13 14:3
3. Politechnika Rzeszów 7 11 15:13
4. Palmiarnia Zielona Góra 5 9 11:10
5. Morliny Ostróda 6 9 14:13
6. PKS Kolping Jarosław 7 9 14:16
7. ENERGA MANEKIN 6 8 10:11
8. Gorzovia 6 8 13:14