Energa Manekin Toruń wygrywa 3:0 w Rzeszowie!

Jakub Dyjas odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Superlidze.
Jakub Dyjas odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Superlidze. Fot. archiwum
Energa Manekin Toruń wygrywa pierwszy mecz w sezonie. W Rzeszowie nie oddał gospodarzom ani jednego pojedynku.

AZS POLITECHNIKA RZESZÓW - ENERGA MANEKIN 0:3
Wyniki gier: Kulpa - Platonow 3:0 (12, 5. 1), Wang Chen - Lewandowski 3:2 (6 9, -8,-6,7), Dyjas - Chmiel 3:1 (12,-8,4,9)

Tak efektownego zwycięstwa chyba nikt się nie spodziewał w ekipie gości. Trener Grzegorz Adamiak tym razem z numerem 1 wystawił Konrada Kulpę, który najlepiej spisał się w inauguracyjnym meczu z Olimpią Unią Grudziądz. 18-latek nie zawiódł i jedynie w pierwszym secie miał problemy z mistrzem Białorusi Pawłem Platonovem, w dwóch kolejnych stracił w sumie 6 punktów.

Kolejne zwycięstwa odnieśli Wang Chen i Jakub Dyjas. Chińczyk łatwo wygrał dwa pierwsze sety z Tomaszem Lewandowskim, ale potem męczył się z aktualnym mistrzem Polski w deblu.

Szczególnie efektownie wypadł 17-letni Dyjas, który popisywał się fantastycznymi akcjami w defensywie, a w ataku postawił na szybki i bardzo ofensywny tenis. Opłaciło się. W czwartym secie Paweł Chmiel prowadził już 8:3, ale potem torunianin przegrał już tylko jedną wymianę.