Energa Manekin Toruń ograna we Francji

Cazuo Matsumoto jest najlepszym zawodnikiem Energi Manekina w Lidze Mistrzów.
Cazuo Matsumoto jest najlepszym zawodnikiem Energi Manekina w Lidze Mistrzów. Sławomir Kowalski
Piąta porażka tenisistów z Torunia w elitarnych rozgrywkach. We Francji wygrali tylko jednego singla.

AS PONTOISE CERGY - ENERGA MANEKIN TORUŃ 3:1
Wyniki gier: Freitas - Kulpa 3:0 (11:4, 11:9, 11:5), Karlsson - Matsumoto 1:3 (7:11, 11:7, 7:11, 6:11), Juan Jun - Marchlewski 3:1 (8:11, 11:9, 11:5, 11:7), Freitas - Matsumoto 11:6, 11:4, 11:6).

Najlepszym graczem meczu był Marcos Freitas. W Toruniu wicemistrz Europy sensacyjnie przegrał swojego singla z Cazuo Matsumoto, ale we własnej hali zrewanżował się z nawiązką. Portugalczyk w dwóch pojedynkach nie oddał torunianom ani jednego seta.

Matsumoto i tak jednak ugrał swoje we Francji, bo w pierwszym singlu pokonał notowanego na 38 miejscu na świecie Szweda Kristiana Karlssona.

W składzie Energi Manekina zabrakło Chen Weixinga. W Lidze Mistrzów tym samym zadebiutował Marcin Marchlewski. Weteran zaczął od niespodziewanie wygranego seta z Chińczykiem Wang Jian Junem, ale w kolejnych trzech partiach lepszy był rywal.