Energa Manekin Toruń już ostatnia w tenisowej Superlidze

Konrad Kulpa w tym sezonie nie może znaleźć optymalnej formy.
Konrad Kulpa w tym sezonie nie może znaleźć optymalnej formy. Lech Kamiński
Torunianie w krajowym składzie przegrali z Politechniką Rzeszów. Jedyny punkt dla gospodarzy zdobył Marcin Marchlewski.

Energa Manekin Toruń - Politechnika Rzeszów 1:3
WYNIKI GIER: Kulpa - Lewandowski 3:1 (11:9, 12:14, 4:11, 7:11), Adamiak - Chmiel 2:3 (11:8, 11:5, 11:13, 2:11, 9:11), Marchlewski - Szymański 3:2 (11:5, 7:11, 10:12, 16:14, 12:10), Kulpa - Chmiel 2:3 (11:7, 8:11, 11:6, 1:11, 9:11)

Drużyna nie radzi sobie bez Wu Chih Chi, a nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Tajwańczyk jeszcze zagra w Toruniu. Bez niego Energa Manekin wygrała tylko jedno z czterech spotkań.

Przeciwko Politechnice Rzeszów były szanse na choćby jeden punkt, ale gospodarze nie potrafili ich wykorzystać. Zabrakło przede wszystkim punktów Konrada Kulpa, który po mistrzostwach Europy nie może odnaleźć formy. Porażkę z Tomaszem Lewandowskim, bardziej doświadczonym byłym mistrzem Polski można wybaczyć, ale Pawła Chmiela torunianin powinien gładko ograć.

Grzegorz Adamiak wygrywał z Pawłem Chmielem 2:0 w setach i w trzecim 9:8, a jednak przegrał 2:3.

Jedyny punkt zdobył dla gospodarzy Marcin Marchlewski. 35-latek w swoim drugim meczu w Superlidze odniósł drugie zwycięstwo. W decydującym secie obronił dwie piłki meczowe i z 8:10 wyciągnął na 12:10.

W sobotę Palmiarnia Zielona Góra przegrała 1:3 z Pogonią Lębork, a to oznacza, że torunianie spadli na ostatnie miejsce w Superlidze.

1. Kolping Frac Jarosław 8 22 24:8
2. Olimpia-Unia Grudziądz 8 18 21:9
3. Dartom Bogoria Grodzisk 8 18 22:11
4. Politechnika Rzeszów 9 15 20:19
. 5. Dekorglass Działdowo 8 12 17:18
6. Polonia Bytom 8 11 15:17
7. Morliny Ostróda 8 9 14:20
8. Pogoń Lębork 9 8 16:25