Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Zagrali w Łubiance [zdjęcia]

OPRAC.: zm
Turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej w Łubiance
Turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej w Łubiance Mat. organizatora
W Szkole Podstawowej w Łubiance, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej szkół w poprzedniej edycji, odbył się 7 drugi turniej cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa.

Turniej otworzyła dyrektor szkoły - Honorata Żeglarska wraz z wicekurator oświaty Marią Mazurkiewicz, sekretarzem gminy Bartoszem Lewandowskim, organizatorem Arkadiuszem Matczyńskim oraz sędziami: głównym - Mariuszem Matczyńskim i rundowymi: Jakubem Dwojackim i Mateuszem Budnikiem.

W zawodach udział wzięło aż 141 zawodników. Rywalizowali na dystansie 7 rund, tempem 10 min + 5 sek na zawodnika.

TURNIEJ W ŁUBIANCE. ZDJĘCIA:

Zwycięzcą grupy klas 1-3 SP i przedszkoli został Leon Dybowski z SP 32 w Toruniu, przed Eleną Dybowską z SP 32 w Toruniu i Antonim Chrobakiem z SP w Osielsku.

Zwycięzcą grupy klas 4-6 szkół podstawowych został Maciej Piotrowski z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy, przed Kacprem Łysakowskim z SP 24 w Toruniu i Zofią Chrobak z SP w Osielsku.

Zwycięzcą grupy klas 7-9 szkół podstawowych i szkoły ponadpodstawowe został Piotr Szulc z ZS Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie, przed Kacprem Wójcikowskim z ZS w Kowalewie Pomorskim oraz Olafem Stańczakiem z SP w Osielsku.

Każdy otrzymał zestaw startowy a przepiękne puchary za miejsca 1-3 zostały ufundowane przez Gminę Łubianka.
Nad całością czuwała Jolanta Młodzianowska z SP w Łubiance, a organizatorów wspierały wolontariuszki.

Po turnieju MLS odbyły się zawody szachów drużynowych z okazji Dnia Nauczyciela. Wzięło w nich udział aż 23 drużyny. Zwycięzcami zostali UKS Szachy Osielsko w składzie Olaf Stańczak, Paweł Brudnicki i Maria Górny, przed Benedyktynkami w składzie Igor Kubacki, Wiktoria Winiarska i Marcelina Smycz oraz Chemikiem w składzie Bohdan Terekhov, Svitlana Terekhov i Mikołaj Kardasz. Turniej został zorganizowany przez Fundacja Klub Szachowy Jacwież z Suwałk, a sędzią głównym był Jakub Dwojacki, któremu towarzyszyli Mateusz Budnik i Mariusz Matczyński.

Organizatorzy zawodów dziękują wszystkim sponsorom i partnerom cyklu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie turnieju w Łubiance. Również miejscowej społeczności - za niezwykłą gościnność dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Następny turniej odbędzie się 21 października w Szkole Podstawowej w Bysławiu.