Elana Toruń: - Nie prosiliśmy policji o interwencję w sektorze

S
informowaliśmy już o zajściach podczas pierwszej połowy meczu Elany Toruń - Sparta Brodnica. TKP Elana S.A. wydał oświadczenie w tej sprawie.

Poniżej treść oświadczenia:
TKP Elana S.A. informuje, że odcina się od wszelkich decyzji policji jakie miały miejsce podczas sobotniego meczu mistrzowskiego Elana - Sparta Brodnica. Naszym zdaniem wejście i działania policji w sektorze kibiców gospodarzy były niewspółmierne do zakłócenia porządku i mogły doprowadzić do sprowokowania tłumu, a co za tym idzie do zagrożenia zdrowia i życia ludzi.

Elana Toruń lepsza od Sparty. Zamieszki na trybunach

Nie będzie naszej zgody na używanie gazu łzawiącego w sektorze, w którym są dzieci i kobiety. Odpalenie dwóch stroboskopów i kilku rac nie jest powodem do manifestowania siły policji na obiekcie gdzie rozgrywa mecze Nasza Drużyna.

Bartosz Żurek w 62. minucie i Krystian Tomaszewski w 71. dali zwycięstwo 2-0 Elanie w meczu 17. kolejki III ligi kujawsko-pomorskiej.

Elana Toruń - Sparta Brodnica [zdjęcia]

Jako organizator zapewniamy, że nie prosiliśmy policji o interwencję w sektorze, w którym zasiadali nasi kibice. Jednocześnie dziękujemy stowarzyszeniom kibicowskim i organizatorowi dopingu, że stanowczymi komendami udało się nie dopuścić do sprowokowania i nie doszło do innych incydentów.

Od kilku lat stadion Elany jest miejscem bezpiecznym, a sytuacja która miała dzisiaj miejsce rujnuje wizerunek klubu i wszystkich ludzi, którzy chcą dla Elany jak najlepiej.