Elana ogrywa Lecha Rypin. W środę sprawdzi młodzież

Piłkarze Elany Toruń są ostatnio bardzo skutecznie w sparingach.
Piłkarze Elany Toruń są ostatnio bardzo skutecznie w sparingach. fot. Lech Kamiński
Kolejne zwycięstwo Elany w serii sparingów przed rundą wiosenną. Tym razem torunianie wbili trzy gole III-ligowcowi z Rypina.

Skład Elany

Kryszak - Bartkiewicz, Czarnecki, Wróbel (65, Więckowski), Gajda - Grudzień (20, Młodzieniak), Rogóż (52, Regulski), Kikowski (46, Świderek), Mikołajczak (60, Zamiatowski) - Sędziak, Lewandowski (65, Nowasielski)

Do przerwy Elana prowadziła 1:0 po golu Damiana Sędziaka w 22 minucie. Ten sam piłkarz w 70 minucie podwyższył na 3:0, a wcześniej drugą bramkę i jednocześnie swoją pierwszą w barwach gospodarzy strzelił Tomasz Rogóż (49).

Wiadomości z Torunia

Goście honorowe trafienie uzyskali dopiero w ostatniej minucie spotkania. Ogromną szansę na gola mieli na samym początku. Wtedy rzutu karnego nie wykorzystał były piłkarz Elany Łukasz Grube - jego uderzenie efektownie obronił Przemysław Kryszak.

Szansa dla zmienników

To będzie potężna dawka piłkarskich testów. Do soboty toruńscy piłkarze zagrają jeszcze trzy mecze sparingowe: w środę (16.30) z Unią Solec Kujawski, w czwartek (18.00) z Pogonią Mogilno i wreszcie w sobotę (12.00) z Jeziorakiem Iława.

- To nieco myląca liczba. Pierwszy zespół zagra tylko we wtorek i sobotę, w środę i czwartek wystawimy rezerwy i juniorów. Chce zobaczyć, jak ci piłkarze zachowają się w starciu z drużynami seniorskimi, a także dla nich to będzie ciekawe doświadczenie - mówi trener Mariusz Bekas.

Wiadomo już, że Elana nie przewiduje kolejnych transferów, a jedynymi zimowymi nabytkami będą obrońca Adam Gajda i pomocnik Tomasz Rogóż. Niewykluczone jednak, że do kadry pierwszej drużyny dołączy ktoś z zaplecza juniorskiego. Taką drogę w rundzie jesiennej przebył Daniel Maćkiewicz, dziś jeden z podstawowych napastników Elany. - Cały czas monitorujemy wszystkie grupy młodzieżowe. Gdy tylko ktoś zaczyna się wyróżniać, od razy dostaje sygnał od jego opiekuna - podkreśla Bekas.

Elana kończy podstawowy etap przygotowań do rundy wiosennej, w którym celembyło skompletowanie kadry i praca nad siłą oraz motoryką. - Na nic nie możemy narzekać, mieliśmy świetne warunki na obozie nad morzem, w Toruniu także nie brakowało miejsca do grania. Pogoda dopisywała nam w trakcie serii sparingów, z wyjątkiem jednego wyjazdu do Olsztyna - cieszy się szkoleniowiec Elany.

Do wznowienia rundy wiosennej II ligi pozostały niespełna trzy tygodnie i drużyna będzie się teraz koncentrować na treningach technicznych i taktycznych. - Jesteśmy na razie w dołku fizycznym po okresie ciężkiej pracy, ale z czasem zespół nabierze świeżości - wyjaśnia Bekas.