Masz konto w Pomorskiej?

  Zaloguj się

  Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy dostali kod dostępu do Pomorskiej.

  Gazeta Pomorska

  Masz konto w Piano?

  Zaloguj się do Piano

  Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy samodzielnie kupili abonament.

  PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 ODPOWIEDZI OPERON (test...

  PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2014 ODPOWIEDZI OPERON (test matematyczno-przyrodniczy)

  (ea, mj, x)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Uczniowie z Gimnazjum nr 51 przy VII LO w Bydgoszczy wymieniali się wrażeniami po teście.

  Uczniowie z Gimnazjum nr 51 przy VII LO w Bydgoszczy wymieniali się wrażeniami po teście. ©Jarosław Pruss

  Może być - tak krótko gimnazjaliści podsumowali próbny egzamin z przedmiotów przyrodniczych i matematyki.
  Uczniowie z Gimnazjum nr 51 przy VII LO w Bydgoszczy wymieniali się wrażeniami po teście.

  Uczniowie z Gimnazjum nr 51 przy VII LO w Bydgoszczy wymieniali się wrażeniami po teście. ©Jarosław Pruss


  Przed godziną 10 w Gimnazjum nr 51 przy VII LO w Bydgoszczy uczniowie opuszczali już salę po pierwszej części próbnego testu z przedmiotów przyrodniczych.Byli w dobrych humorach.

  - Po części z polskiego i historii ten egzamin był wręcz łatwy - mówili uczniowie klasy humanistyczno-przyrodniczej: Emilia Papierowska, Julia Wrzecionkowska, Marta Zająkała, Alicja Grupa, Basia Górzyńska, Ula Trubiak, Michał Stefanik, Maciej Berndt i Mateusz Duchalski.

  Na pytania przeważnie odpowiedzieli bez kłopotu. - Tylko z fizyki była optyka, której jeszcze nie omawialiśmy na lekcjach. Trochę stresujemy się przed matematyką, ale mamy tak fajnego i wymagającego nauczyciela, że na pewno pójdzie nam dobrze - śmieją się. I rzeczywiście nie było się czego obawiać, bo gimnazjaliści na matematykę nie narzekali.

  PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013/2014 - ODPOWIEDZI, TEMATY (test humanistyczny)

  Bez kłopotu

  - Myślę, że z zadaniami z matematyki poradził sobie także przeciętny uczeń. Nie było w nich niespodzianek, wystarczyło więc pomyśleć - podsumowuje Maciej, gimnazjalista z Bydgoszczy. - Część matematyczna wydawała mi się nawet prostsza niż ta z przedmiotów przyrodniczych, bo nie lubię fizyki i chemii. Ogólnie powinno pójść mi całkiem dobrze. Liczę na przyzwoity wynik.

  - Matematyka nie sprawiła mi problemów, zadania w większości były zamknięte, co jest dużym ułatwieniem, więc myślę, że wynik powinien być ok - mówi także Weronika Krause z Gimnazjum nr 11 w Toruniu. - Rozwiązujemy w szkole mnóstwo tego typu arkuszy i mam wrażenie, że dzisiejszy egzamin był łatwiejszy niż większość z nich. Część przyrodnicza była trochę trudniejsza, pojawiło się dużo szczegółowych pytań z biologii i fizyki, ale mogło być zdecydowanie gorzej.

  - Po tym, co pojawiło się na egzaminie z polskiego i historii, na tym teście było naprawdę nieźle - dodaje Karol Olszewski z IIIa, również z tej szkoły - Nic mnie specjalnie nie zaskoczyło. Poszło dobrze.

  Próbny egzamin gimnazjalny zdawała także Agnieszka Sobocińska, uczennica trzeciej klasy Niepublicznego Gimnazjum w Gąskach (gm. Gniewkowo). - Jak dla mnie, części egzaminu, które pisałam dzisiaj, były łatwiejsze - mówi Agnieszka. - Myślę, iż to dlatego, że bardziej interesuję się biologią i chemią niż przedmiotami humanistycznymi. Rozwiązałam wszystkie zadania. Mam nadzieję, że dobrze.

  W czwartek języki obce

  Dziś młodzież przystąpi do ostatniej, próbnej części. Uczniowie będą pisać testy z języka obcego na poziomie podstawowym (obowiązkowym dla wszystkich) i rozszerzonym. Do poziomu rozszerzonego trzeba przystąpić w przypadku wyboru języka, którego nauka jest kontynuowana w gimnazjum po szkole podstawowej.

  - W naszej szkole tylko jedna osoba będzie pisała język rosyjski. Pozostali wybrali angielski, a więc piszą oba testy - mówi Anna Walczak, dyrektor Gimnazjum nr 7 w Zespole Szkół nr 4 we Włocławku.
  - Dobrze, że próbne egzaminy nie są dla młodzieży takie łatwe - podsumowuje Romualda Rybacka, wicedyrektor Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 28 w Bydgoszczy. - Mobilizuje to uczniów do pracy. Próbne egzaminy uczą też młodzież właściwego rozplanowania czasu pracy. Egzaminacyjne procedury nie stanowią już dla nich takiego problemu, bo oswoili się już z nimi na sprawdzianie szóstoklasistów.

  Próbne egzaminy organizuje Wydawnictwo "Operon".

  Link do odpowiedzi z dzisiejszego testu podamy w tym miejscu w czwartek.


  Czytaj e-wydanie »

  Twój bezpłatny dostęp do www.pomorska.pl wkrótce wygaśnie

  Zostań Czytelnikiem plus i otrzymaj:

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo