Dziesiąte zwycięstwo KK Świecie

Olsztynianie próbowali różnych sztuczek, by zatrzymać Piotra Wiśniewskiego, ale na niewiele się one zdały. Wiśniewski zdobył 20 pkt. Sławomir Wojciechowski
Klub Koszykówki Świecie w sobotę po emocjonującym spotkaniu pokonał AZS UMW Olsztyn 77:68 w meczu II lig koszykarzy.

KK Świecie - AZS UMW Olsztyn 77:68 (22:19, 13:21, 17:7, 25:21)

KK ŚWIECIE: Kubacki 23 (4), Wiśniewski 20 (1), Bet 8, Michałek 8, Herman 4 oraz Kowalski 9 (1), Malinowski 3 (1), Stawecki 2, Babicz 0
AZS: Kowalewski 19 (5), Panewski 8 (2), Chojnacki 7 (1), Zajkowski 7, Chudzik 4 oraz Grabowski 9 (1), Matysiak 8 (2), Kucharski 4, Kułakowski 2, Chmielewski 0

Obie drużyny chciały kontynuować zwycięską serię. Olsztynianie do Świecia przyjechali opromienieni zwycięstwami z wyżej notowanymi ekipami z Władysławowa i Bielska Podlaskiego. Po pół godziny gry wydawało się, że mogą odnieść trzecią wygraną z rzędu. Prowadzili bowiem 40:35. Kluczowa dla nich okazała się 17. min., gdy z rzędu rzucili 11 punktów. Duży wpływ na to miało przewinienie techniczne Karola Michałka.

Świecianie losy wyniku odwrócili w połowie 3. kwarty. Sygnał do ataku dał im świetnie wczoraj dysponowany Marcin Kubacki. W 26. min. KK Świecie prowadził 47:42, w 30. min. 52:47, a w 37. min. nawet 71:59. Goście próbowali do końca gonić świecian, ale doszli ich co najwyżej na 5 “oczek".
Ojcami 10. zwycięstwa w II lidze byli Piotr Wiśniewski i Marcin Kubacki. Obaj w sumie zdobyli 43 punkty. Mieli też 19 zbiórek.