Domowa porażka Unii. Janikowianie kończyli mecz w dziesiątkę

Daniel Ludwiński
Przemysław Powała
Nie po myśli piłkarzy Unii Janikowo potoczył się mecz 4. kolejki III ligi. W domowym spotkaniu podopieczni trenera Michała Orlika przegrali 1:3 z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Spotkanie szybko zaczęło się układać po myśli gości, którzy objęli prowadzenie już po 9. minutach gry, gdy Daniel Kaczmarek wykorzystał rzut karny, zdaniem janikowian kontrowersyjny.

Mimo to Unia dość szybko wyrównała, gdy do siatki trafił Camillo Villarreal, jednak Pogoń jeszcze przed przerwą zdołała zdobyć drugą bramkę. Miejscowi w drugiej połowie ponownie starali się odrabiać straty, ale w 75. minucie boisko najpierw musiał opuścić Mariusz Kryszak, który zobaczył drugą żółtą kartkę, a chwilę później, w konsekwencji przewinienia doświadczonego zawodnika, goście ponownie wykorzystali "jedenastkę". Po trzecim ciosie Unia nie zdołała się już pozbierać.

Unia Janikowo - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:3 (1:1)
Villarreal (31) - Kaczmarek (9 - karny), Zadka (39), Lis (75 - karny)

Unia: Fabiszewski - Weber, Krysztopowicz (31. Pisula), Kryszak, Wojtyszyn - Zielecki (80. Kieliszewski) - Vakamawa (54, Sakai), Villareal (65. Szpucha), Roszak, Kujawski (65. Zaborowski) - Matuszewski