Czym i jak przykleić styropian?

Czym i jak przykleić styropian?

Głos Szczeciński

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Gazeta Pomorska

Czym i jak przykleić styropian?

©internet

Najczęściej do ociepleń budynków stosuje się styropian. Ważne jest aby go fachowo przykleić.
Czym i jak przykleić styropian?

©internet

Przede wszystkim wydajność

Tradycyjną metodą mocowania styropianu jest jego przyklejanie za pomocą sypkiej zaprawy klejowej. Rozwiązanie to wiąże się jednak z koniecznością przerywania prac, w celu przygotowania kolejnych porcji kleju, co znacznie wydłuża ich trwanie. Jest też bardzo materiałochłonne - do ocieplenia średniej wielkości domu jednorodzinnego (200m²) potrzeba około 800 kg suchej zaprawy klejowej w workach.

Alternatywnym sposobem, eliminującym powyższe wady jest zastosowanie Abizolu ST jako lepiku do styropianu.

Tą wydajną masę dyspersyjna będącą połączeniem asfaltu i kauczuku stosuje się na zimno, nakładając punktowo na płyty styropianowe, które z kolei dociska się do podłoża okrężnymi ruchami.
Zużycie Tytan Professional Abizol ST przy punktowym klejeniu styropianu to zaledwie ok. 1 kg/m².

Lepik ten, zachowując elastoplastyczność w niskich temperaturach, gwarantuje trwałości chwytu i zapobiega odklejaniu się styropianu w czasie dużych mrozów.

Hydroizolacje lekkie i ciężkie

Podstawowym zabezpieczeniem, jakie należy wykonać na ścianach fundamentowych, jest izolacja wodochronna. Przy pomocy Abizol ST Tytan Professional możemy wykonać izolacje wodochronne typu lekkiego (ściany powyżej poziomu wód gruntowych, w gruntach przepuszczalnych), średniego, a także gdy woda długotrwale utrzymuje się powyżej poziomu fundamentów - ciężkiego.

Wystarczy nałożyć odpowiednią ilość warstw masy na zagruntowaną uprzednio powierzchnię. Abizol ST tworzy wyjątkowo szczelne powłoki i dokładnie pokrywa elementy o skomplikowanych kształtach i dowolnych spadkach. Dzięki właściwościom tiksotropowym tak utworzona powłoka nie spływa nawet z pionowych powierzchni. Dodatek syntetycznego kauczuku sprawia, że masa tworzy zwarte, wyjątkowo elastoplastyczne powłoki, które niwelują pęknięcia podłoża nawet do 5 mm.

Abizol ST można wykorzystywać także do hydroizolacji podposadzkowej tarasów i balkonów, a także stropów na gruncie w piwnicach, garażach itp.

Źródło:
, Głos Szczeciński:Styropian da się kleić

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze Miasto

Wideo