Do przerwy zapachniało sensacją. AZS UKW Bydgoszcz przegrał z Pomezanią [zdjęcia]

(DARK)
AZS UKW Bydgoszcz przegrał z Pomezanią.
AZS UKW Bydgoszcz przegrał z Pomezanią. Jarosław Pruss
Zawodnikom AZS UKW wystarczyło konsekwencji na 30 minut meczu z Pomezanią. Już we wtorek spotkanie awansem z SMS Gdańsk.

AZS UKW Bydgoszcz-Pomezania Malbork

AZS UKW - POMEZANIA 19:30 (10:8)
AZS: Paulus, Makowski - Wiśniewski 4, Matlach 5, Zaborowski 1, Łyszczarz 1, Zakrzewski 3, Kłoś, Siekacz, Wojdak 3, Andrzejewski 2, Kocikowski, Żochowski, Burczyński, Bieranowski, Kowalczyk.

Pierwsze 30 minut to był najlepszy szczypiorniak w wykonaniu akademików w tym sezonie. Szczelna obrona, wzajemna pomoc i mobilizacja, minimalna liczba błędów, bardzo dobra gra w bramce Szymona Paulusa.

To wszystko spowodowało, że zawodnicy 3. drużyny I ligi byli mocno zdziwieni oporem jaki napotkali ze strony młodego zespołu z Bydgoszczy. Po kwadransie był niespotykany wynik 3:3. To rezultat niezwykle twardej grze w obronie obu drużyn. W ofensywie trudno było przebić się przez zasieki i dojść do czystej pozycji rzutowej. W 25. min. AZS objął prowadzenie 8:5. Przewaga mogła być wyższa, ale bydgoszczanie zmarnowali trzy dogodne okazje do podwyższenia wyniku. To mógł być decydujący moment spotkania Na dodatek w samej końcówce dali sobie rzucić gola.

Niestety, konsekwencji starczyło akademikom tylko na 1. połowę. Tak jak do przerwy zagrali najlepiej w sezonie, tak początek 2. połowy był najgorszy w ich wykonaniu. W ciągu 7 minut stracili 7 goli z rzędu, sami nie rzucili żadnego. Popełniali proste straty w ataku, które gracze Pomezanii bezlitośnie wykorzystywali kończąc kontry. Zabrakło również konsekwencji w obronie. Gdy szczypiorniści z Malborka wyszli na 5-bramkowe prowadzenie stało się jasne, że przewagi już nie roztrwonią.

Pozostałe wyniki: Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk 21:21, MKS Poznań - Grunwald Poznań 28:27, Real Astromal Leszno - SMS Gdańsk 31:25, Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg 25:29, Warmia Olsztyn - Sokół Kościerzyna 34:29, AZS Uniwersytet Warszawski - Wolsztyniak Wolsztyn 24:30.

Czołówka: 1. Wybrzeże (31), 2. Nielba (29), 3. Pomezania (23)...14. AZSUKW Bydgoszcz (2).