Derby dla Tottenhamu i Chelsea

(DARK)
Nie ma przerwy w lidze angielskiej. W poniedziałek rozpoczęła się 20. kolejka, która potrwa trzy dni.

Na początek pierwsze derby Londynu pomiędzy Tottenham i West Ham United. Prowadzenie "Kogutom'' dał już w 11. minucie Luka Modrić. Potem przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili udokumentować jej kolejnymi golami. Po przerwie "Młoty'' dążyły do remisu, ale zostały skontrowane. Jermain Defoe w 82. minucie ustalił wynik meczu.

Kwadrans później zaczęły się drugie derby stolicy Anglii, w których Chelsea podejmowała Fulham. Początek był niespodziewany, bo skazywani na porażkę "Cottagers'' za sprawą trafienia Zoltana Gery objęli prowadzenie już w 4. minucie. Podrażnieni "The Blues'' ruszyli do zdecydowanych ataków, ale byli bardzo nieskuteczni albo świetnie w bramce spisywał się Mark Schwarzer. Tak było do 73. minuty. Wtedy rezerwowy Branislav Ivanović dokładnie zagrał na głowę Didiera Drogby, który doprowadził do remisu. Po niecałych 120 sekundach "Niebiescy'' prowadzili. Po strzale Daniela Sturridge'a piłkę odbił Schwarzer, ale ta trafiła Chrisa Smallinga i wtoczyła się do siatki.

W spotkaniach zespołów, które uciekają ze strefy spadkowej największym wygranym jest Everton, który pokonał Burnley 2:0. Podopieczni Davida Moyesa ,,męczyli się’’ z sąsiadem w tabeli aż do 83 minuty. Jednak potem gole na wagę zwycięstwa strzelili: James Vaughan i Steven Pienaar.
Mecz Wolverhampton - Manchester City zakończył się po zamknięciu "Pomorskiej''.

Pozostałe zespoły czołówki Premier League swoje mecze mają zaplanowane na wtorek (Aston Villa - Liverpool, transmisja w Canal + Sport od 20.40; Bolston - Hull) i środę (Portsmouth - Arsenal; Manchester United - Wigan, relacja w C + Sport od 20.55).

Wyniki
Tottenham - WHU 2:0, Chelsea - Fulham 2:1, Blackburn - Sunderland 2:2, Everton - Burnley 2:0, Stoke City - Birmingham City 0:1.