i Stephana Antigę (w tle) w starciu z Fartem Kielce radzili sobie znakomicie. Paweł Skraba/archiwum
W spotkaniu 14. kolejki PlusLigi siatkarze Delecty Bydgoszcz podejmują Farta Kielce.

Delecta Bydgoszcz - Fart Kielce 3:0 (25:23, 25:23, 25:13)
DELECTA: Masny, Antiga, Jurkiewicz, Konarski, Siltala, Wrona oraz Dębiec (libero), Gradowski, Wika, Lipiński.
FART: Jungiewicz, Zniszczoł, Buszek, Kapfer, Kokociński, M. Kozłowski oraz Żurek (libero), Pujol, Nilsson, Kamiński, Pawliński.

Zapis relacji na żywo z meczu Delecta Bydgoszcz - Fart Kielce TUTAJ

Przez pierwsze dwa sety obie ekipy toczyły wyrównany bój, a różnica punktowa nie sięgała powyżej dwóch punktów. W ostatnich fragmentach pierwszej odsłony bardzo dobrze funkcjonował blok Delecty, a w ataku nie mylił się Dawid Konarski.

Drugi set dosyć długo układał się na remis. Dopiero po drugiej przerwie technicznej bydgoszczanie nieco odskoczyli kielczanom, głównie za sprawą świetnych ataków Konarskiego i Antiego Siltali. Walkę ze strony Farta podjął Xavier Kapfer, a niezłą zmianę w końcówce tego seta dał Szwed Marcus Nilsson. Ostatnie słowo ponownie należało jednak do Konarskiego.

W trzeciej partii Fart od stanu 11:8 był totalnie rozbity, co skutkowało finezyjnymi akcjami gospodarzy. Na rozegraniu brylował Michal Masny, a goście nie mieli pomysłu na odrabianie strat. Ponadto Delecta w całym spotkaniu pięciokrotnie zdobywała punkty z zagrywki. Mecz zakończył autowy serwis Kapfera.

MVP spotkania uznano Dawida Konarskiego. Atakujący Delecty zdobył 19 punktów i zanotował jednego asa serwisowego.