CUK Anioły Toruń walczą w play off. Tak kibicowaliście w pierwszym meczu - zdjęcia

Dariusz Knopik
Kibice nie zawiedli i podczas meczu CUK Anioły Toruń - Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów Wielkopolski świetnie kibicowali. Siatkarze stworzyli dla nich świetne widowisko Piotr Lampkowski
Rozpoczął się play off w II lidze siatkarzy. W pierwszym meczu CUK Anioły Toruń zmierzyły się z Agencją Inwestycyjną Stilonem Gorzów Wielkopolski. Stawką jest awans do turnieju półfinałowego. Kibice zgromadzeni w hali SP 28 oglądali ponad dwugodzinne zacięte spotkanie.

CUK Anioły Toruń - Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów Wielkopolski 3:1

Sety: 25:15, 18:25, 25:17, 25:16

CUK Anioły: Faryna, Stolc, Brzóstowicz, Sternik, Kalinowski, Messa, Podborączyński (libero) oraz Skadorwa, Walawender, Grzona.

AI Stilon: Maciejewicz, Kordysz, Akala, Dzierżyński, Grot, Koliński, Kołtowski (libero) oraz Kowalski, Stefanowicz, Pulkowski, Śląski.

Zespół prowadzony przez Krzysztofa Stelmacha szedł jak burza w lidze, odnosząc zwycięstwo za zwycięstwem. Jednak końcówka była słaba, bo przydarzyły się porażki z Energetykiem Poznań i właśnie ze Stilonem. Jednak w Toruniu nikt nie rozpatruje innego scenariusza niż awans do Tauron I Ligi.

Aby tak się stało, to najpierw trzeba wygrać trzy mecze ze Stilonem, potem zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w turnieju półfinałowym, a następnie także być w czołowej dwójce w turnieju finałowym.

Zobaczcie także

W pierwszym secie decydujący był fragment przy zagrywkach Łukasza Sternika, wtedy torunianie zdobyli osiem punktów z rzędu i odskoczyli 19:11. Świetnie w tym czasie bronili i wyprowadzali skuteczne kontry, dodatkowo stawiali szczelne bloki. Tej zaliczki już nie zmarnowali.

W drugiej odsłonie podopieczni Stelmacha nie byli już tak skuteczni i przegrywali 5:9. Poprawy nie było i przy stanie 9:13 trener Aniołów miał wykorzystane dwie przerwy. Gra się kompletnie posypała, bo po chwili torunianie przegrywali 9:15. Mimo starań tych strat nie udało się odrobić.

Trzecia partia długo była wyrównana. Jednak w połowie z dobrej strony pokazał się Isbel Messa i po głównie jego akcjach Anioły prowadziły 16:11. Potem kontrolowali wydarzenia na boisku i pewnie wygrali.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 5:0 przy zagrywkach Sternika, z którymi nie potrafili sobie poradzić gorzowianie. Potem trwała dominacja torunian pod każdym względem, którzy po ponad dwóch godzinach walki mogli wraz z kibicami zacząć świętować zwycięstwo.

W sobotę o godz. 17 drugi mecz. Emocji na pewno nie zabraknie.