Cuiavia skuteczniejsza od Unii, cenny remis Notecianki

(dm)
Piłkarze Cuiavii cieszą się ze zdobycia zwycięskiej bramki.
Piłkarze Cuiavii cieszą się ze zdobycia zwycięskiej bramki. fot. Dominik Fijałkowski
Fatalny stan murawy i zmienna pogoda wpłynęły na poziom derbów powiatu inowrocławskiego.

Cuiavia Inowrocław - Unia Janikowo 2:1

Cuiavia Inowrocław pokonała na stadionie przy ul. Orłowskiej Unię Janikowo 2:1. Piłkarze zmagali się więc nie tylko z rywalami, a również błotem i stojącą wodą, a także bardzo silnym wiatrem.

Jako pierwsi zaatakowali unici. Uderzenie Przemysława Kędziory obronił jednak Maciej Kowalski.
Przewaga gospodarzyBiało-zieloni odpowiedzieli trzema świetnymi akcjami. Najpierw piłkę z linii bramkowej wybił Tomasz Wawrzyniak. W kolejnych sytuacjach dobrze zachowali się Robert Tomaszewski i Bartosz Dreszler.

W 28. minucie prowadzenie dla Cuiavii uzyskał Krzysztof Kretkowski. Otrzymał znakomite podanie od Bartosza Gralewskiego i strzałem z bliskiej odległości nie dał szans Tomaszewskiemu.
Gospodarze przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie, ale dobre okazje zmarnowali niezwykle aktywni Michał Zawada i Kretkowski. Janikowianie wyrównali w 57. min. Arkadiusz Dereżyński dograł piłkę do Macieja Kota, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Kowalskiego. W 72. min. inowrocławianie cieszyli się ze zdobycia zwycięskiego gola. Strzelił go Borys Modracki po zagraniu Kretkowskiego. To kolejne ważne trafienie Borysa. Przed tygodniem zapewnił Cuiavii punkt w meczu w Świeciu (2:2).

Inowrocław - wiadomości

Bardzo cenny punkt na boisku wicelidera rozgrywek wywalczyli pakościanie. Zremisowali w Środzie Wielkopolskiej z Polonią 2:2. Notecianka objęła prowadzenie po samobójczym golu Krystiana Pawlaka. Poloniści szybko zdobyli dwie bramki i prowadzili do 90. minuty. Do wyrównania doprowadził Mateusz Chachuła.