Cuiavia Inowrocław wygrała. Porażki Pogoni i Notecianki [wideo]

(dm)
Dawid Janicki strzelił w meczu z Górnikiem dwa gole.
Dawid Janicki strzelił w meczu z Górnikiem dwa gole. fot. Marek Kaśków
Drugą wygraną w trzeciej lidze odnieśli gracze z Inowrocławia. Wysokich porażek na wyjazdach doznali zawodnicy z Pakości i Mogilna.

GKS Dopiewo - Notecianka Pakość 6:0

Cuiavia po dwóch kolejkach ma komplet punktów. Po sześć oczek mają na koncie także piłkarze ze Świecia i Ostrowa Wlkp. Podopieczni Piotra Gruszki zaprezentowali się bardzo dobrze w pierwszej połowie meczu z Górnikiem Konin (2:0). Dwa gole zdobył Dawid Janic-ki, który ma już na koncie trzy trafienia w tym sezonie. Inowrocławianie po przerwie kontrolowali już sytuację na boisku. W sobotę zagrają w Swarzędzu z Unią, która wygrała z Dopiewem, ale przegrała w Świeciu.

Fatalnie w Dopiewie zaprezentowali się pakościanie (0:6). Trzy bramki stracili już w pierwszej połowie.
Natomiast dwa gole zawodnicy GKS-u strzelili, gdy gracze Notecianki walczyli w dziesięciu (uraz Patryka Łechtań-skiego, a limit zmian był już wykorzystany). Zespół Michała Nadolskiego ma w dorobku tylko punkt. W niedzielę podejmuje świetnie spisującą się Wdę.

Udanego debiutu w rozgrywkach nie zaliczyli piłkarze z Mogilna. Przegrali w Ostrowie Wlkp. (1:4).
Mecz dobrze ułożył się dla Pogoni. Już w czwartej minucie prowadzenie uzyskał Jarosław Plewa. Nie potrafili jednak zatrzymać Macieja Stawińskiego, który zdobył dwa gole. W końcowych minutach Adam Wanecki wpuścił dwie kolejne bramki. W niedzielę drużyna Arkadiusza Glazy punktów szukać będzie w Środzie Wlkp. Polonia uległa Ostrovii i zremisowała z Polonią Leszno.