Ciekawie w meczach na szczycie. Martina i Frigo nie tracą punktów

mrow
Gracze lidera Martiny/FMS (czerwone stroje) dopiero w drugiej połowie spotkania zapewnili sobie zwycięstwo w meczu z zespołem Sami Swoi. Przy piłce Ryszard Piechowiak Fot. mrow
Trwa zacięta walka o pozycje medalowe w Lidze Piłki Halowej MOS. W 9 i 10 kolejce doszło do kilku ważnych pojedynków drużyn z "czuba" tabeli.

Punktów z czołówki nie straciły ekipy Martiny i Frigo i dzięki temu zajmują pozycję lidera i wicelidera. Słowa uznania nalezą się ekipie Ekonomika, która na skutek niekompletnego składu Kasy Chorych zagrała fair play, grając cały mecz trzema zawodnikami w polu. Ostatnia kolejka pierwszej rundy zaplanowana jest na 29 grudnia.
W 9 kolejce największe emocje budziło spotkanie Frigo z Rolmetem. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, gdyż drużyny grały raczej defensywną piłkę. W całym spotkaniu obie drużyny stworzyły około 10 sytuacji podbramkowych. Decydującą o losach spotkania akcję przeprowadzili zawodnicy Frigo, a wykończył ją silnym strzałem po długim rogu Maciej Napierała i trzy punkty powędrowały na konto "chłodziarzy". Martina nie mogła w pierwszej połowie sforsować obrony zespołu Sami Swoi i do przerwy było 1:1. Po przerwie dominowała już tylko lider i zasłużenie wygrał 5:1. Dystansu do czołówki nie traci Egan, który po ciężkim spotkaniu pokonał Mundurowych. Nauka Jazdy Adamczyk nie dała szans Ekonomikowi a po dwa gole strzelili Miron Przybyłowicz i Łukasz Ratajczak. Budowlani wywalczyli "trzy oczka" z I LO w Żninie, a gola na wagę zwycięstwa strzelił w pierwszej połowie Kornel Kwasek. Kolejną z rzędu wygraną odnotowała Restauracja Pałucka Damasławek, która nie dała szans Kasie Chorych.
Dwa dni przed wigilią piłkarze halowi rozegrali 10 rundę spotkań, która przetasowała tabelę. Bardzo ciekawie było w meczu Martiny z Mundurowymi. Skazana na porażkę ekipa Mundurowych zagrała bodaj najlepszy mecz w rundzie, ale niestety przegrała. Katem okazał się nie kto inny jak Karol Milejczak, który w obecnym sezonie prezentuje wyborną formę strzelecką. W końcówce spotkania było sporo nerwowości na boisku jednak wyniki nie uległ zmianie i Martina po ciężkim boju odniosła zwycięstwo. Kolejną wygraną odnotowało Frigo, które wygrało 5:1 z zespołem Sami Swoi, a losy spotkania ustawiły dwie bramki na początku spotkania autorstwa Szymon Mrówczyńskiego. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek Rolmetu z Nauką Jazdy Adamczyk. Pierwszą bramkę zdobył Miron Przybyłowicz ale spotkanie było cały czas bardzo wyrównane. W drugiej połowie dwie bramki strzelił Rolmet i wydawało się że jest po meczu. Niestety brak doświadczenia przez zawodników Rolmetu wykorzystał na 15 sekund przed końcem meczu Jakub Matuszak, doprowadzając do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 2:2. Cały czas pnie się w górę tabeli Restauracja Pałucka Damasławek, która w środę okazała się lepsza od ekipy I LO w Żninie. Potknięcie "Elki" i Rolmetu wykorzystał Egan pewnie pokonując zespół Budowlanych, który przechodzi poważny kryzys formy. W pojedynku Ekonomika z Kasą Chorych młodzież ze Śniadeckich pokazała, że wynik nie jest najważniejszy a przede wszystkim liczy się dobra zabawa. W związku z 4 osobowym składem zawodników Kasy młodzi zawodnicy z Ekonomika całe spotkanie zagrali jednego zawodnika mniej. Brawo dla Jakuba Szarego i jego podopiecznych.
WYNIKI 9 KOLEJKI
L-Adamczyk - Ekonomik Żnin 7:2
L Adamczyk: Miron Przybyłowicz - 2, Łukasz Ratajczak - 2, Łukasz Zamiar - 1, Piotr Cieślak - 1, Jakub Matuszak - 1
Ekonomik: Łukasz Korygacz - 1, Bartosz Zieliński - 1
Restauracja Pałucka Damasławek - Kasa Chorych 6:2
Restauracja: Dawid Kolasa - 2, Krzysztof Ockoś - 2, Sławomir Rosiak - 1, Bartosz Kruszka - 1
Kasa: Paweł Orzechowski - 1, Przemysła Zamroczyński - 1
Frigo Logistics - Rolmet Żnin 1:0
Frigo: Maciej Napierała - 1
Sami Swoi - Martina/FMS 1:5
Sami Swoi: Jakub Słowik - 1
Martina: Łukasz Gwit - 2, Jakub Jurek - 1, Bartłomiej Goliński - 1, Karol Milejczak - 1
Egan - Budowlani 5:1
Egan: Rafał Glemp - 2, Daniel Lewandowski I - 1, Daniel Lewandowski II - 1, Artur Kończal - 1
Budowalni: Tomasz Konowalski - 1
Restauracja Pałucka Damasławek - I LO Żnin 3:1
Restauracja: Radosław Zamiar - 2, Krzysztof Ockoś - 1
I LO: Szymon Pawłowski - 1
Kasa Chorych - Ekonomik 2:5
Kasa: Adrian Drabik - 1, Piotr Mrówczyński - 1
Ekonomik: Marcin Ciuper - 2, Tomasz Superczyński - 1, Bartosz Zieliński - 1, Jakub Szary - 1
Frigo Logistics - Sami Swoi 5:1
Frigo: Szymon Mrówczyński - 2, Maciej Przybył - 1, Paweł Królikowski - 1, Piotr Kośmider - 1
12. Kasa Chorych 10 0
W klasyfikacji strzelców z 17 bramkami prowadzi Karol Milejczak (Martina/FMS) , który wyprzedza Łukasza Gwita (Martina/FMS) - 15 goli i Jakuba Matuszaka (L-Adamczyk) - 12 bramek.