Chojniczanka Chojnice - Sokół Ostróda 2:0 (0:0). Zdjęcia kibiców i z meczu

Monika Smól
Monika Smól
Chojniczanka pokonała 2:0 Sokoła Ostróda i awansowała na  pozycję wicelidera. Aby zobaczyć zdjęcia kibiców oraz fotki z meczu prosimy przesuwać palcem po ekranie smartfonu lub strzałkami w komputerze>>>
Chojniczanka pokonała 2:0 Sokoła Ostróda i awansowała na pozycję wicelidera. Aby zobaczyć zdjęcia kibiców oraz fotki z meczu prosimy przesuwać palcem po ekranie smartfonu lub strzałkami w komputerze>>>Monika Smól
Chojniczanka Chojnice wygrała z Sokołem Ostróda w 34. serii spotkań piłkarskiej eWinner II ligi. Zdecydowany faworyt - gospodarz spotkania - walczy o awans na zaplecze piłkarskiej ekstraklasy - do Fortuna I Ligi. Dziś (19.05.2021) zespół z Chojnic zrewanżował się za porażkę w rundzie jesiennej na boisku rywala. I wskoczył na 2. miejsce w tabeli obejmując pozycję wicelidera.

Dzisiejszy mecz był pierwszym po długiej przewie z udziałem kibiców. Wprawdzie stadion nie mógł się jeszcze wypełnić, ale na trybunach pojawili się kibice.

Chojniczanka Chojnice - Sokół Ostróda 2:0 (0:0)

Bramki: Szymon Skrzypczak (55), Mateusz Klichowicz (76).

Chojniczanka Chojnice: Paweł Sokół - Jan Mudra, Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Michał Grobelny, Mateusz Klichowicz, Artur Golański (56. Robert Ziętarski), Paweł Czajkowski, Tomasz Mikołajczak (78. Adrian Rakowski), Adam Ryczkowski (84. Serhiy Napolov) - Szymon Skrzypczak (56. Olaf Nowak). Trener: Adam Nocoń.

Sokół Ostróda: Kacper Trelowski - Paweł Brzuzy (87. Sebastian Rugowski), Krzysztof Wicki, Wojciech Mazurowski, Michał Zimmer, Wojciech Kalinowski, Łukasz Mozler (25. Łukasz Soszyński), Kamil Zalewski, Karol Żwir, Tomasz Gajda (40. Dominik Więcek), Dawid Wolny. Trener: Piotr Jacek.

Bezbramkowym remisem zakończyła się pierwsza połowa spotkania w Chojnicach. Mimo kilku akcji pod bramką rywali z Ostródy, chojniczanom nie udało się pokonać gości. Dopiero druga połowa przyniosła prowadzenie chojniczanom. Pierwsza bramka wpadło po błędzie bramkarza Sokoła, druga - po samotnym maratonie do bramki z przejętą piłką - i sam na sam z golkiperem rywala z Ostródy - Klichowicza.

Mecz był ciężki - od pierwszej do ostatniej minuty na murawie toczyła się walka, a dowodem na to niech będzie choćby to, że Tomasz Gajda z drużyny Sokoła Ostróda opuścił boisko na noszach i odjechał karetką.

Motor Lublin pokonał GKS Katowice, Chojniczanka wygrała - co łącznie dało zespołowi Adama Noconia awans na 2. miejsce w tabeli.

Chojniczanka jest wiceliderem tabeli

Chojniczanka po dzisiejszym zwycięstwie zajmuje drugie miejsce w tabeli 2. ligi. W 32 meczach zebrała 62 punkt (po 18 meczów wygranych, 8 zremisowanych i 6 porażkach). Kolejny mecz zespół z Chojnic rozegra z Hutnikiem Kraków na wyjeździe. Zaplanowano go na 23 maja o godz. 17.