MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoskie Autografy 2022. Dziennikarka "Gazety Pomorskiej" odsłoniła swój podpis

OPRAC.: redakcja
22 października odsłonięte zostały kolejne podpisy w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej. W sobotę w samo południe dziennikarka Hanna Sowińska oraz przedsiębiorcy, bracia Abramczyk odsłonili swoje autografy.
22 października odsłonięte zostały kolejne podpisy w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej. W sobotę w samo południe dziennikarka Hanna Sowińska oraz przedsiębiorcy, bracia Abramczyk odsłonili swoje autografy. Tomasz Czachorowski
22 października odsłonięte zostały kolejne podpisy w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej. W sobotę w samo południe dziennikarka Hanna Sowińska oraz przedsiębiorcy, bracia Abramczyk odsłonili swoje autografy.

Zobacz wideo z drona: Przebudowa torowiska i skrzyżowania w rejonie ul. Perłowej i Toruńskiej

od 16 lat

Bydgoskie Autografy 2022

22 października (sobota) odbyło się uroczyste odsłonięcie podpisów w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej. Tym razem swoje podpisy złożyli znana dziennikarka Hanna Sowińska oraz bracia Abramczyk, przedsiębiorcy i właściciele Spółki Abramczyk.

Laureaci tegorocznych Bydgoskich Autografów dołączyli tym samym do pozostałych 51 osób, które w poprzednich latach złożyły swoje podpisy przy ul. Długiej. Przypomnijmy, pierwsze tablice z autografami na ul. Długiej zostały odsłonięte w 2007 r. Pierwsi w Bydgoszczy mieli je Irena Szewińska, Jerzy Hoffman, Adam Sowa, Rafał Blechacz i Zbigniew Boniek.

Hanna Sowińska odsłoniła podpis w Alei Autografów

Hanna Sowińska od kilku lat przebywa na zasłużonej emeryturze, ale nadal systematycznie pisze do "Gazety Pomorskiej". To właśnie dzięki dziennikarce Polska Press wielu czytelników poznało historię Mariana Rejewskiego i „Enigmy”. Jako wykształcony historyk-archiwista porządkuje i zapisuje losy żołnierzy wyklętych i członków opozycji antykomunistycznej z czasów PRL.

Swoją drogę dziennikarską zaczynała od „Wiadomości” – gazety zakładowej w „Kobrze” (największa w PRL fabryka obuwia, d. Leo rodziny Wejnerowskich). Później była współpraca z „Gazetą Wyborczą” i „Ilustrowanym Kurierem Polskim”, a od 1996 roku – „Gazeta Pomorska”.

W 2012 r. za swoją pracę została uhonorowana Medalem Kazimierza Wielkiego oraz nagrodą honorową IPN „Świadek Historii”. 22 października bydgoska dziennikarka odsłoniła swój podpis w Bydgoskiej Alei Autografów przy ul. Długiej.

Dziękując za to wyróżnienie myślała już jednak o innych. - Chciałabym wyrazić swoje życzenie i postulat. Mam marzenie, aby w Bydgoszczy powstało wreszcie Muzeum Historii Bydgoszczy. W tym roku mamy 90-lecie złamania enigmy przez największego bydgoszczanina, genialnego kryptoanalityka - Mariana Rejewskiego. Chciałabym żeby kapituła zrobiła wyłom. W regulaminie Bydgoskich Autografów jest napisane, że autografy dostają osoby żyjące. Zróbmy ten precedens i w grudniu na tej ulicy odsłońmy tablicę Mariana Rejewskiego. Liczę, że znajdę poparcie - powiedziała.

Bracia Abramczyk w Bydgoskiej Alei Autografów

Laureatami tegorocznej edycji Bydgoskich Autografów zostali również Roman, Czesław, Ryszard i Stanisław Abramczykowie. Spółka Abramczyk to rodzinna firma, która istnieje na rynku od 1989 roku. Od początku swojej działalności zajmuje się importem, przetwórstwem i sprzedażą surowców oraz gotowych, mrożonych wyrobów rybnych, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Produkty firmy dostępne są w ponad 10 tys. sklepów na terenie całego kraju, ale również eksportowane do kilkunastu krajów europejskich.

Abramczyk SA to firma zaangażowana w działalność społeczną i charytatywną. Bracia Abramczyk szczególnie zaangażowali się w pomoc dla Ukrainy i ofiarowali duże wsparcie uchodźcom przebywającym w Bydgoszczy. Bydgoska firma Abramczyk jest sponsorem tytularnym Polonii i Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz – w związku z powyższym nosi tytuł Diamentowego Mecenasa Bydgoskiego Sportu.

Bydgoska Aleja Autografów - laureaci

  • 2007 rok: Irena Szewińska, Jerzy Hoffman, Adam Sowa, Rafał Blechacz i Zbigniew Boniek
  • 2008 rok: Lech Wałęsa (odsłonięty z okazji 27. rocznicy Bydgoskiego Marca)
  • 2008 rok: Tomasz Gollob, Kazimierz Karabasz, Edmund Obiała i Katarzyna Popowa-Zydroń
  • 2009 rok: Irena Santor, Radosław Sikorski i Janusz Zemke
  • 2010 rok: Andrzej Maleszka, prof. Marek Harat i gen. Zbigniew Nowek
  • 2011 rok: Jerzy Derenda i kpt. Bronisław Radliński
  • 2012 rok: Małgorzata Czajkowska-Malinowska, Leonard Pietraszak i Robert Sycz
  • 2013 rok: Eleonora Harendarska, Jan Kulczyk i Zygfryd Żurawski
  • 2014 rok: dr. Zbigniew Pawłowicz, Michał Winiarski i Tomasz Zaboklicki
  • 2015 rok: Maciej Figas, Paweł Łysak oraz prof. Zbigniew Włodarczyk
  • 2016 rok: Beata Mikołajczyk i Michał Kubiak
  • 2017 rok: Jerzy Riegel, Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz prof. Wojciech Zegarski
  • 2018 rok: Krzysztof Herdzin, prof. Arkadiusz Jawień oraz prof. Józef Szala
  • 2019 rok: Jan Rulewski, Antoni Tokarczuk i bracia Marek i Tomasz Sekielscy
  • 2020 rok: prof. Aleksander Araszkiewicz, Marek Gotowski, dr hab. Janusz Kutta, dr hab. Marek Romaniuk, Stanisław Błażejewski
  • 2021 rok: Iga Baumgart-Witan, prof. dr hab. Piotr Salaber, prof. dr hab. Mariusz Wysocki
  • 2022 rok: Hanna Sowińska oraz Roman, Czesław, Ryszard i Stanisław Abramczykowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Bydgoskie Autografy 2022. Dziennikarka "Gazety Pomorskiej" odsłoniła swój podpis - Express Bydgoski

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska