Bratobójczy pojedynek Polek. Iga Świątek poznała rywalkę

Zbigniew Czyż
Katarzyna Piter
Katarzyna Piter Sławomir Jakubowski / Polska Press
Katarzyna Piter i Brytyjka Samantha Murray pokonały 6:4, 7:5 Katarzynę Kawę i Holenderkę Bibiane Schoofs w 1/8 finału gry podwójnej turnieju WTA na kortach ziemnych we francuskim Rouen. Spotkanie trwało 89 minut.

Kawa i Schoofs w drugim secie prowadziły już 5:3, jednak później dwa razy zostały przełamane i przegrały cztery gemy z rzędu.

W ćwierćfinale rywalkami polsko-brytyjskiej pary będą Włoszki Angelica Moratelli i Camilla Rosatello lub Amerykanka Quinn Gleason i Słowenka Dalila Jakupovic, które zmierzą się w środę.

Turniej WTA w Stuttgarcie - Mertens rywalką Świątek w drugiej rundzie

Elise Mertens pokonała Niemkę Tatjanę Marię 6:1, 4:6, 6:0 w pierwszej rundzie turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Belgijka w czwartek zmierzy się z liderką światowego rankingu - Igą Świątek, która walczy o trzeci z rzędu triumf w Porsche Tennis Grand Prix.

W pierwszym secie Mertens trzykrotnie przełamała rywalkę, wygrywając 6:1. W drugiej partii Belgijka popełniła wiele błędów. Maria natomiast skutecznie serwowała i wygrała 6:4. Jednak w trzecim secie Mertens nie oddała przeciwniczce nawet jednego gema. Mecz trwał godzinę i 45 minut.

Halowy turniej w Stuttgarcie od 2022 roku jest zdominowany przez Świątek, która w finale tej imprezy dwukrotnie pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę. Polka w tym sezonie również uznawana jest za faworytkę. W pierwszej rundzie miała wolny los.