Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bolesne porażki na parkiecie. Decydował jeden gol

Piotr Pubanz
Mecze Kęsowa (ciemne stroje) ze Strzelnem zawsze przynoszą wielkie emocje.
Mecze Kęsowa (ciemne stroje) ze Strzelnem zawsze przynoszą wielkie emocje. Piotr Pubanz
Nikłych porażek doznały nasze ekipy w 15. kolejce spotkań III ligi. Borowiak uległ w Suszu Jeziorakowi Iława, oddając mu tym samym fotel wicelidera, LKS Kęsowo natomiast uległo Alfie Strzelno, spadając na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

JEZIORAK IŁAWA – BOROWIAK CZERSK 33:32 (15:15)
BOROWIAK: Kamil Klunder, Łukasz Dobrzański, Patryk Pliszka – Mateusz Łoński (11), Paweł Jakubowski (7), Mateusz Konik (4), Sebastian Pstrąg (4), Kamil Łukasik (3), Paweł Moczadło (2), Maciej Jakubowski (1), Piotr Linda, Robert Lenz, Kornel Jerzyk, Szymon Fryca.

Spotkanie drugiej z trzecią ekipą ligi zapowiadało się bardzo ciekawie i takie było. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy szybko uzyskali trzybramkową przewagę, jednak z czasem czerszczanie odrobili straty, a nawet w 21. min. wyszli na wyraźne prowadzenie 12:9. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku remisowym 15:15. W drugiej połowie wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero w samej końcówce meczu Jezioracy odskoczyli przyjezdnym na 3 bramki (30:27). Borowiak walczył do samego końca, ale ostatecznie komplet punktów wywalczyli gospodarze. Porażka nie przynosi ujmy czerszczanom, ale znacznie komplikuje sprawę awansu do II ligi. Iławianie mają zdecydowanie lepszy bilans bezpośrednich meczy i tylko strata punktów w kolejnych spotkaniach, przy jednoczesnych zwycięstwach Borowiaka może dać awans szczypiornistom z Czerska. Już w najbliższą sobotę Borowiak podejmie Koronę Koronowo. Początek spotkania o godzinie 17.00.

LKS KĘSOWO - UKS ALFA 99 STRZELNO 27:28 (11:12)
LKS: Leszek Mielke, Grzegorz Modrzejewski, Radosław Radzio (5), Maciej Gakan (4), Miłosz Szulowski (3), Fabian Kościelski (3), Dawid Misiorski (3), Tomasz Kensik (3), Łukasz Smysłowski (2), Rafał Pięta (2), Kacper Leboda, Łukasz Modrzejewski, Radosław Mielke.

Drużyna ze Strzelna zwykle "nie leży" graczom z Kęsowa i tak było ponownie w ubiegłą sobotę. Mecz nie był porywającym widowiskiem wszak na parkiecie walczyły ekipy z dolnych rejonów ligowej tabeli, ale na brak emocji nie można było narzekać. Minimalnie lepsi okazali się przyjezdni, którzy tym samym zepchnęli kęsowian na przedostatnie miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce podopieczni Marka Tydy udadzą się na mecz do Inowrocławia, gdzie z pewnością trudno będzie im wywalczyć punkty.

Pozostałe mecze 15. kolejki:
UKS Iskra Bydgoszcz – SPRP Damy Radę Inowrocław 28:34 (13:20), MKS Krajna Nakło – LKS Korona Koronowo 26:29 (14:15).

1. Henri Lloyd Brodnica 13 26 488-327
2. Jeziorak Iława 13 20 453-366
3. Borowiak Czersk 13 20 375-306
4. Damy Radę Inowrocław14 16 410-382
5. Korona Koronowo 13 15 440-426
6. Iskra Bydgoszcz 13 10 383-395
7. UKS Alfa 99 Strzelno 14 7 397-481
8. LKS Kęsowo 13 5 324-393