Biały Miś - mistrzostwo Bydgoszczy dla SP 64! [relacja]

  Biały Miś - mistrzostwo Bydgoszczy dla SP 64! [relacja]

  maz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Najlepsza reprezentacja 48. edycji Białego Misia - SP 64

  Najlepsza reprezentacja 48. edycji Białego Misia - SP 64 ©Paweł Skraba

  Brawo uczniowie, brawo nauczyciele, brawo kibice - tak w wielkim skrócie można podsumować finał 48. edycji naszego turnieju.
  Najlepsza reprezentacja 48. edycji Białego Misia - SP 64

  Najlepsza reprezentacja 48. edycji Białego Misia - SP 64 ©Paweł Skraba

  Biały Miś ma już prawie 50 lat, a werwy aż do pozazdroszczenia. Potwierdził to właśnie kolejny finał tego najstarszego i największego turnieju sportowego dla uczniów szkół podstawowych w Bydgoszczy. To były wielkie sportowe emocje i świetna zabawa. Dla wszystkich uczestników turnieju, dla kibiców, którzy licznie zasiedli na trybunach hali "Łuczniczka" i dla nas
  - organizatorów. Były też, jak zawsze - wybuchy radości po zwycięstwach, smutek po przegranych, ale też wielka ambicja u każdej z czterech startujących reprezentacji.  Ucieczka z misiem się nie udała


  Najbardziej zadowolona z finału wyjeżdżała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 64, która obroniła mistrzowski tytuł. Choć początek w wykonaniu uczniów z Osowej Góry był jeszcze nieco niemrawy, momentami pechowy, to z konkurencji na konkurencję rozkręcali się tak, że na koniec zbudowali całkiem sporą przewagę. A sił uczniom SP 64 wystarczyło jeszcze nawet na... pogoń za Alicją Polewską. Zastępca redaktora naczelnego "Gazety Pomorskiej" przy dekoracji zwycięzców rzuciła się bowiem do ucieczki z największym misiem - symbolem naszego turnieju. Daleko nie udało jej się uciec - dzieciaki szybko przechwyciły misia i triumfalnie nosząc go na rękach wesoło śpiewały: misia mamy, misia nie oddamy!
  Z rąk Anny Mackiewicz, zastępcy prezydenta Bydgoszczy, odebrały jeszcze okazały puchar, zabrały też ze sobą inne nagrody.

  Niewiele mniejsze powody do zadowolenia mieli uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 48. W tegorocznym finale wywalczyli znakomite drugie miejsce. Początkowo zresztą to oni nadawali ton rywalizacji, byli liderami, a w drugiej części zawodów swoich najgroźniejszych rywali naciskali niemal do końca. Trzecie miejsce w finale zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej 16 - zawsze mocna, zawsze świetnie przygotowana i bardzo ambitna. W kilku konkurencjach przegrywała dosłownie o centymetry, w niektórych pechowo traciła punkty - ale nie odpuszczała do ostatnich metrów, ostatniej zabawy. Podobnie zresztą jak cała drużyna Szkoły Podstawowej nr 69. Czwarta w finale, ale z kilkoma efektownymi wygranymi w zawodach, świetną i zgraną ekipą. Choć w decydującym turnieju zajęła ostatnie miejsce, rywalom wysoko zawiesiła poprzeczkę.

  Trzymają formę!


  Test ze sprawności uczniowie wszystkich czterech szkół zdali na medal. Podczas turnieju sprawdziliśmy też formę ich... nauczycieli. Każda szkoła wystawiła czterech zawodników, a do pokonania był tor przeszkód - niemal taki sam, z jakim w Białym Misiu zmagają się uczniowie. Jak wypadli? Hm... w rywalizacji ze swoimi uczniami chyba nie mieliby szans. Choć przyznać trzeba, trzymają formę. Najlepiej spisali się opiekunowie SP 16, którzy najsprawniej i najszybciej pokonali tor przeszkód. W nagrodę otrzymali puchar dla "Najlepszej ekipy Białego Misia."

  Podczas finału wręczyliśmy też inne nagrody - głosowanie na najsympatyczniejszą reprezentację wygrała Szkoła Podstawowa nr 37. Po odbiór nagrody przyszła oczywiście z kibicami, którzy przez całą edycję dzielnie wspierali uczniów tej szkoły. Nagrodę Fair Play, którą w tym turnieju stawiamy na równi z pucharami dla finalistów, wręczyliśmy przedstawicielom SP 12. Za to, że mimo bardzo dużych kłopotów kadrowych (choroby wielu zawodników z reprezentacji) stawiali się na kolejne turnieje i ambitnie w nich walczyli. W nagrodę, z rąk pana Leszka Walczaka, prezesa zarządu i dyrektora naczelnego Wojskowych Zakładów Lotniczych otrzymali zaproszenie na zwiedzanie WZL.


  45 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Pomorskiej

  Biały Miś na już prawie 50 lat! To najstarszy i największy turniej sportowy dla uczniów szkół podstawowych w Bydgoszczy. W poniedziałek towarzyszyły

  Finał Białego Misia 2016 [zobacz zdjęcia i wideo]

  Link do głównego zdjęcia

  ©Paweł Skraba
  Specjalne podziękowania otrzymała od nas każda ze szkół, która w tym roku bawiła się z nami. A było ich w sumie czternaście. W nich - kilkuset świetnych, młodych sportowców - dla każdego z nich mieliśmy medal za udział w turnieju. Każdy w pełni na taką nagrodę zasłużył.

  Wyniki 48. edycji Białego Misia


  1. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 64 - 91 punktów w finale; 2. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 48 - 85 punktów w finale; 3. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 16 - 64 punkty w finale; 4. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 69 - 60 punktów w finale;
  5, miejsce - SP 37: 142 pkt. w eliminacjach; 6. miejsce - SP 63: 138 pkt. w elim.; 7. miejsce - KSP: 120 pkt. w elim.; 8-9. miejsce - SP 18: 116 pkt. w elim.; 8-9. miejsce - SP 32: 116 pkt. w elim.; 10. miejsce - SP 62: 112 pkt. w elim.; 11. miejsce
  - SP 12: 98 pkt. w elim.; 12. miejsce - SP 45: 88 pkt. w elim.; 13. miejsce - SP 38: 68 pkt. w elim.; 14. miejsce - SP 2: 64 pkt. w elim.

  Od redakcji


  Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!
  Już po raz 48. rozegraliśmy finał Białego Misia! Chyba śmiało możemy stwierdzić, że drugiego takiego turnieju w Polsce nie ma. Mamy prawo być dumni, cieszyć się, że co roku bawicie się razem z "Gazetą Pomorską".
  To ważne, by podkreślić: Biały Miś nie udałby się, gdyby nie zaangażowanie wielu. Dziękujemy więc prezydentowi Rafałowi Bruskiemu i Urzędowi Miasta Bydgoszczy, za przyłączenie się do zabawy. Dziękujemy naszym sprawdzonym sponsorom i partnerom turnieju. Za gościnę - wszystkim szkołom, w których rozgrywaliśmy eliminacje i dyrekcji hali "Łuczniczka", która zawsze godnie przyjmuje finalistów. Również wszystkim kibicom, którzy zasiadają na widowniach wszystkich hal, by dopingować młodych sportowców. Dziękujemy dyrekcjom szkół i ekipom technicznym, które pomagały nam sprawnie przeprowadzać zawody. Za przyjęcie funkcji kapitanów honorowych w finale - siatkarkom Pałacu Bydgoszcz: Natalii Krawulskiej i Zuzannie Czyżnielewskiej oraz siatkarzom Łuczniczki Bydgoszcz - Tomaszowi Bonisławskiemu i Nikodemowi Wolańskiemu.
  Przede wszystkim jednak dziękujemy WAM - drodzy uczestnicy - uczniowie i nauczyciele wszystkich 14 szkół, które brały udział w tej edycji turnieju. To właśnie dzięki WAM ten turniej jest tak wyjątkowy!

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Podręczniki szkolne w atrakcyjnych cenach i z wygodną dostawą. Zamów już dziś!

  Podręczniki szkolne w atrakcyjnych cenach i z wygodną dostawą. Zamów już dziś!

  Blisko połowa Polek udaje orgazm.

  Blisko połowa Polek udaje orgazm. "Nie wiedziałem, że jest tak źle!"

  Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

  Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

  Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!

  Inspiracje na wakacyjne wypady? Mamy to!