Awans Austriaków

(md)
Austria po zwycięstwie nad Polską zapewniła sobie awans do hokejowej elity na turnieju w Tallinie (grupa B). Z grupy A awansowali Niemcy.

AUSTRIA - POLSKA 5:3

(3:1, 0:1, 2:1)

Bramki: Koch 2 (2, 59), Rebek (8), Lakos (9), Wesler (55) oraz Bagiński (9), Gonera (23), Piekarski (59).
POLSKA: Radziszewski (od 9. min Wawrzkiewicz) - Piekarski, Borzęcki, Czerkawski, Garbocz, Kolusz - Dulęba, Gonera, Sarnik, Słaboń, Laszkiewicz - Śmiełowski, Kłys, Bagiński, Różański, Podlipni - Sokół, B. Piotrowski, M. Piotrowski, Voznik, Łopuski.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla biało-czerwonych. Już po 8 minutach Radziszewski dwa razy wyciągał krążek z siatki. Kontaktowego gola zdobył Adam Bagiński, gdy nasz zespół grał w osłabieniu. Odpowiedź Austriaków była szybka. Niegroźny strzał Lakosa "Radzik" puścił i w bramce zastąpił go Tomasz Wawrzkiewicz z TKH Toruń.

Druga tercja w wykonaniu naszego zespołu dawała nadzieje na końcowy sukces. W 23. min austriacki bramkarz przepuścił strzał z ostrego kąta Sebastiana Gonery. Podopieczni Rudolfa Rohaczka grali jednak nieskutecznie. Kilkakrotnie w przewadze, ale nie udało się im umieścić krążka w siatce. W trzeciej tercji Austriacy bronili korzystnego rezultatu. W 55. min Daniel Wesler zdobył czwartego gola dla Austrii. Jeszcze bramka Piekarskiego dała nadzieję na wyrównanie. W końcówce trener Rohaczek wycofał bramkarza, ale manewr nie powiódł się - Koch trafił pustej bramki.

Polacy zakończyli turniej w Tallinie na 3. miejscu, bowiem Litwa wygrała z Chorwacją 9:3 i zajęła 2. miejsce. Awans do przyszłorocznych MŚ elity (Rosja) zdobyły reprezentacje Niemiec i Austrii.