Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Atlas regionu z "Pomorską"

Marek Weckwerth [email protected]
Toruń to samorządowa stolica regionu. W naszym atlasie wojskowym znajdzie się w karcie siódmej.
Toruń to samorządowa stolica regionu. W naszym atlasie wojskowym znajdzie się w karcie siódmej. Fot. Autor
Jeśli cenisz sobie wojskową solidność i dokładność, atlas jest wprost stworzony dla Ciebie. Przyda się na wakacyjnych szlakach Kujaw i Pomorza, podobnie jak solidne buty, plecak i pajda chleba w kieszeni.
Toruń to samorządowa stolica regionu. W naszym atlasie wojskowym znajdzie się w karcie siódmej.
Toruń to samorządowa stolica regionu. W naszym atlasie wojskowym znajdzie się w karcie siódmej. Fot. Autor

Toruń to samorządowa stolica regionu. W naszym atlasie wojskowym znajdzie się w karcie siódmej.
(fot. Fot. Autor)

Zawsze gdy wyruszamy na kujawsko - pomorskie szlaki, przygoda czeka niezwykła, pięknem pejzażu podkreślona, uśmiechem słońca, a czasem tęczą po deszczu i burzy.

Ścieżki Twoje, choć kręte może i kurzem pokryte, bardziej proste się staną, wiatru ożywczego tchnienie poczujesz.
Ale nie o poezję tu chodzi, a o twarde, wojskowe fakty, które przygodę murowaną zapowiadają. Ułatwimy ją przygotowując dla Czytelników limitowaną i świetnie przygotowaną serię map.
Dzieła tego podjęły się Zakłady Kartograficzne w Warszawie. Mapy zbierzesz wtedy na pewno i tak też rozpoczniesz swój marsz równym krokiem przez województwo.

Łatwo przeliczysz

Jakie atuty atlas wojskowy posiada? Skala 1: 100 000 to proste przeliczenie - 1 centymetr na mapie równa się 1 kilometrowi w rzeczywistym terenie.
A to wystarczająco dokładna podziałka, by najmniejszy ciek na mapie zaznaczyć, źródło, pojedyncze a doborowe drzewo, poszczególne zabudowania, drogi i dróżki, kapliczki...
Każdy mostek na szlaku zobaczysz, dokładną wysokość górki poznasz, ale i poziom wody nad lustrem morza liczony. Słowem - sprawdzona technika wojskowych kartografów i superdokładność, której nawet nowoczesny system nawigacji satelitarnej GPS nie sprosta.
Mapa jest nieporównanie tańsza, nie wyczerpią się w niej bateryjki, a i jej trwałość ze względu na użycie wytrzymałego papieru będzie duża. Sprawdzi się nie tylko w terenie; bez mapy nie zaplanujesz przecież żadnej trasy.

Dość przypomnieć, że w 80-letniej historii Wojskowych Zakładów Kartograficznych jej mapy nagradzane były w prestiżowych konkursach poligraficznych i kartograficznych, m.in. we Francji, Hiszpanii i Japonii.
Nasze mapy pachnieć będą świeżością, najnowszymi szczegółami. Wiele wszak - choć nigdy narzekać nie przestaniemy - na drogach województwa się zmienia.

Dwadzieścia arkuszy

Nasza limitowana seria będzie się składać z 20 arkuszy, które znajdziecie w "Pomorskiej" już w poniedziałek 15 czerwca.
W każdym tygodniu wydawać będziemy pięć arkuszy (prócz piątków i niedziel). Wzdłuż i wszerz do 13 lipca przemierzymy cały region, by zdążyć jeszcze przed półmetkiem lata, czas na planowanie kolejnych wakacyjnych wypraw zostawić.
W poszczególnych wydaniach opisywać będziemy najciekawsze miejsca prezentowane na mapach, a i takie, które zwykle przed wzrokiem turysty natura zazdrośnie strzeże.

Dla prenumeratorów

Zamów kolekcję. W prenumeracie jest taniej! Prenumeratorzy Pomorskiej oraz wszyscy, którzy wykupią gazetę na kolejny miesiąc, będą mogli zamówić Atlas Wojskowy - 20 części w kartonowym opakowaniu za jedyne 8,50. Zamówienia już od 1 czerwca przyjmują listonosze Poczty Polskiej oraz oddziały Ruchu: Bydgoszcz, tel. 052/360-06-45; Toruń, tel. 056/ 658-40-50;Włocławek, tel. 054/ 235-30-80.
Atlas adresujemy jednak do każdego Czytelnika, a szczególnie do turystów i krajoznawców, regionalistów i wszystkich tych, którzy lubią spędzać wolny czas w plenerze, czy to aktywnie czy też nie. Nasze drogowskazy ustawiamy w różnych kierunkach, które w jednym zdaniu się wyrażają: Dla każdego coś miłego!
Może więc na grzyby lub na ryby, a może na rower lub pieszą wędrówkę? Ale i szlak kajakowy na mapie z gościnną stanicą znajdziemy, ośrodek wypoczynkowy, stadninę koni, muzeum i stary młyn.

Trzy dni, potem więcej

15 czerwca rozpoczynamy od mapy obejmującej Bydgoszcz, Nakło, Koronowo, Białe Błota i Sicienko.
16 czerwca mapa Bydgoszcz, Solec Kujawski, Złąwieś Wielką, Dąbrowę Chełmińską, Łubiankę, Unisław, Osielsko, Dobrcz, Kijewo Królewskie.
17 czerwca ujrzymy Chełmżę, Wąbrzeźno, Kowalewo Pomorskie, Lisewo, Płużnicę, Łysomice, Lubicz i Ciechocin.
To tylko trzy dni, a przecież długa, choć w forsownym marszu, czeka nas przygoda. Zakończymy ją 13 lipca poza wschodnia granicą województwa - w Sierpcu.
Nasz partner
Partnerem naszej nowej serii wydawniczej jest Kujawsko - Pomorska Organizacja Turystyczna.

Kajakarze na tle przeprawy promowej w Nieszawie. To nadwiślańskie miasteczko pojawi się również w karcie siódmej.
Kajakarze na tle przeprawy promowej w Nieszawie. To nadwiślańskie miasteczko pojawi się również w karcie siódmej. Fot. Autor

Kajakarze na tle przeprawy promowej w Nieszawie. To nadwiślańskie miasteczko pojawi się również w karcie siódmej.
(fot. Fot. Autor)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska