Strażak Roku 2013. Nagrody trafiły do najlepszych! [wideo,...

Strażak Roku 2013. Nagrody trafiły do najlepszych! [wideo, zdjęcia]

(awe)

Gazeta Pomorska

Gazeta Pomorska

- Nowy sprzęt nam się bardzo przyda - mówi Tadeusz Grzegorzewski, prezes Jednostki Roku 2013: OSP Bobrowniki.
24 zdjęcia
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Pomorskiej

Toruń  Podsumowanie plebiscytu "Strażak roku 2013"

Toruń Podsumowanie plebiscytu "Strażak roku 2013"

Link do głównego zdjęcia


Piętnaście tysięcy Waszych głosów, ponad stu zgłoszonych strażaków, 144 jednostki OSP i 15 tysięcy osób, które uważnie śledziły przebieg zabawy w internecie - tak w kilku liczbach można by podsumować plebiscyt na Strażaka i Jednostkę Roku 2013.


W urzędzie marszałkowskim nagrodziliśmy tych, których uznaliście za najlepszych.

Agregat prądotwórczy oraz pilarkę (nagrody ufundowane przez urząd marszałkowski i firmę Husqvarna) odebrał Tadeusz Grzegorzewski, prezes Jednostki Roku 2013 - OSP Bobrowniki. - Każdy sprzęt ma zagwarantować pomoc, więc bardzo nam się przyda - mówił, odbierając nagrody. - Oczywiście, najlepiej byłoby, gdyby sprzęt sobie stał w remizie nieużywany i sprawny, żeby nie było potrzeby z niego korzystać. Ale to się raczej nie uda. Agregat przyda się przy oświetlaniu miejsc zdarzeń przy akcjach, do których wyjeżdżamy w nocy.

Nagrody - ekskluzywny pobyt w ośrodku spa w Rumi - odebrali też Strażacy Roku. - Cieszę się ogromnie, co tu dużo mówić - przyznał druh Łukasz Zawadzki z OSP w Janowcu Wielkopolskim, któremu przyznaliście tytuł najlepszego strażaka - ochotnika.

Radości nie ukrywał też Przemysław Jeske z Inowrocławia, zwycięzca w kategorii Strażak Roku PSP. - Jestem zaszczycony, że ten tytuł mi przypadł - mówił. - Ale wszyscy moi koledzy mogą się tak samo cieszyć jak ja. Bo to się akurat tak złożyło, że wygrana trafiła do mnie - ale to tylko jedna chwila, jeden dzień, a strażakiem jest się przez całe życie.

Na sali była też pani Halina Jeske, mama strażaka. - Jestem dumna z syna - przyznała. - Jego praca jest trudna i czasem kosztuje mnie trochę nerwów, ale dziś naprawdę jestem wzruszona.

Wszystkim strażakom gratulujemy!
A Czytelnikom - dziękujemy. To Wy doceniliście naszych pożarników.


Czytaj e-wydanie »
Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze Miasto

Wideo