Kategoria: Gospodarka - Rafał Jerzy

Kategoria: Gospodarka - Rafał Jerzy

Aktualizacja:

Gazeta Pomorska

Kategoria: Gospodarka - Rafał Jerzy
Kategoria: Gospodarka - Rafał Jerzy

Rafał Jerzy ©Fot. Archiwum

Kiedyś osiągał sukcesy jako członek kadry narodowej w biegu na dystansie 800 metrów.Dziś to znany, doświadczony przedsiębiorca i inwestor z Bydgoszczy. Prezes firmy Makrum, która z każdym rokiem osiąga coraz większe zyski.

Materiały podobne

Głosowanie SMS

Głosowanie SMS


Aby zagłosować na Rafała Jerzego należy wysłać SMS pod nr 71051 (koszt 1,22 zł z VAT) wpisując kod: pomorska.ambasador4Żeby nie było żadnych wątpliwości, na pewno ma na imię Rafał i nazywa się Jerzy. A w środowisku znany jest z tego, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i że każdą okazję potrafi wykorzystać, by porozmawiać o interesach. Czyli właściwa osoba na właściwym miejscu! Gdy więc chce zrobić z kimś biznes, buzia mu się wtedy nie zamyka! Ale trzeba uczciwie przyznać, że ma o czym opowiadać.

Jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, którą ukończył z tytułem magistra inżyniera rolnictwa.
Swoją wiedzę wzbogacił uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, m.in. programie dla praktyków biznesu Management 2000 organizowanym przez Canadian International Management Institute oraz Harvard Business School Publishing.

Rafał Jerzy jest założycielem, prezesem i większościowym udziałowcem bydgoskiej spółki Immobile, do której należy sieć hoteli działających pod marką Fokus w największych miastach Polski.
Ma znaczące doświadczenie w przemyśle tekstylnym i odzieżowym - od 1991 roku założył i zarządzał kilkoma spółkami, w tym firmą PBH, czyli właścicielem sklepów z markową odzieżą Quiosque.

Zna się również na obrocie i wynajmie nieruchomości - od ponad 15 lat współpracuje z firmami z tej branży, z którymi przeprowadził kilka udanych inwestycji.
W latach 2001-2006 jako jedyny akcjonariusz Makrum (aktualnie posiada większościowy pakiet akcji) sprawił, że ten producent ciężkich stalowych konstrukcji maszyn mających zastosowanie w górnictwie morskim (offshore) i urządzeniach okrętowych, a także w szeroko pojmowanym przemyśle maszynowym, należy do liczących się na świecie producentów maszyn w swojej branży.

Makrum jest od lipca 2007 roku notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma z każdym rokiem osiąga coraz większe zyski.

Zeszłoroczny sukces to bez wątpienia przejęcie szczecińskiej Stoczni Pomerania, co ma być wstępnym krokiem do konsolidacji branży okrętowej wokół firmy Makrum.
Rafał Jerzy był kiedyś członkiem kadry narodowej w biegu na dystansie 800 metrów, a od kilku lat trenuje oraz bierze udział w zawodach triathlonowych (biegi plus pływanie plus jazda na rowerze) w Polsce i na świecie. Ma 43 lata, żonę i troje dzieci.
Agnieszka Domka-Rybka

Kandydaci do tytułu Ambasador Regionu

Nauka:,
1. prof. Bogusław Buszewski (UMK)
2. prof. Arkadiusz Jawień (CM UMK)
3. prof. Tomasz Szlendak (UMK)

Gospodarka:
4. Rafał Jerzy (Makrum)
5. Jarosław Józefowicz (TZMO Toruń)
6. Tomasz Zaboklicki (PESA)

Kultura i sztuka:
7. Rafał Blechacz (pianista)
8. Zbigniew Lisowski (Baj Pomorski - Toruń)
9. Paweł Łysak (Teatr Polski - Bydgoszcz)

Sport:
10. Tomasz Gollob
11. Piotr Makowski
12. Beata Mikołajczyk

Komentarze

Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze Miasto

Wideo