Masz konto w Pomorskiej?

  Zaloguj się

  Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy dostali kod dostępu do Pomorskiej.

  Gazeta Pomorska

  Masz konto w Piano?

  Zaloguj się do Piano

  Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy samodzielnie kupili abonament.

  Jak płacić mniej w UPC

  Jak płacić mniej w UPC

  Małgorzata Wąsacz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na Państwa pytania odpowiadała Dagmara Krzesińska, rzecznik UPC Polska

  Na Państwa pytania odpowiadała Dagmara Krzesińska, rzecznik UPC Polska ©Fot. Jarosław Pruss

  Jak najtaniej opłacać rachunki? Czy UPC wzbogaci swoją ofertę o nowe kanały? Czy operator na fakturach wyszczególnia opłatę za internet, co umożliwia skorzystanie z ulgi podatkowej? - o to najczęściej pytaliście Państwo podczas naszego wczorajszego dyżuru telefonicznego. Przez dwie godziny na pytania odpowiadała Dagmara Krzesińska, rzecznik UPC Polska.
  Na Państwa pytania odpowiadała Dagmara Krzesińska, rzecznik UPC Polska

  Na Państwa pytania odpowiadała Dagmara Krzesińska, rzecznik UPC Polska ©Fot. Jarosław Pruss

  - Jestem abonentem UPC Polska. Kilka dni temu czytałem w "Pomorskiej" artykuł, w którym Czytelnik skarżył się, że od kilku miesięcy nie otrzymuje rachunków za internet. Mam taki sam problem. Co robić?

  - Zgodnie z prawem telekomunikacyjnym, jeśli rachunek opiewa na stałą kwotę (abonament), to pomimo braku faktury, klient ma obowiązek opłacić rachunek.

  Jedyny wyjątek stanowią rachunki telefoniczne, których wartość zależy od wydzwonionych połączeń.
  Wówczas trzeba jak najszybciej skontaktować się z operatorem. Nasi abonenci mogą na stronie internetowej www.upc.pl sprawdzić wysokość rachunku. Mogą także zadzwonić do naszego Biura Obsługi Klienta. Jednak sygnały od Państwa dotyczące braku faktury są dla nas istotne I staramy się je jak najszybciej wyjaśniać.

  - Kiedy w końcu UPC poszerzy swoją ofertę kanałów, a w szczególności kanałów HD?

  - Cały czas pracujemy nad wzbogaceniem oferty o nowe kanały HD w telewizji cyfrowej. Niemniej jednak negocjacje z nadawcami to proces długotrwały, a nam zależy przede wszystkim na tym, by nasza oferta była jak najwyższej jakości. Liczba kanałów nie jest dla nas najważniejsza, zależy nam przede wszystkim na dobrej jakości oferty programowej.

  - Zależy mi bardzo, by w ofercie UPC znalazł się kanał TVP Sport. Kiedy doczekam się go w swojej kablówce?

  - Mamy świadomość, że nasi abonenci są zainteresowani wzbogaceniem oferty o nowe kanały, na przykład o TVP Sport. Jednak informacje o tym, że dany program jest dostępny w ofercie UPC będziemy mogli przekazać klientom w chwili podpisania umowy z nadawcą.

  - Czy UPC oferuje telewizję cyfrową?

  - Od kilku miesięcy klientom z Bydgoszczy proponujemy pełen pakiet usług, a więc również telewizję cyfrową. Usługę można zamówić przez naszą stronę internetową www.upc.pl , w Ogólnopolskim Biurze Sprzedaży lub w Biurze Obsługi Klienta.

  - Czy w UPC można oglądać TV Trwam?

  - 7 marca tego roku wprowadziliśmy ten kanał do naszej oferty telewizji cyfrowej. Nie ma go natomiast w ofercie telewizji analogowej.

  - Korzystam z pakietu pełnego w UPC. Dotychczas co miesiąc za kablówkę płaciłem 56 zł, a od 1 kwietnia tego roku opłata wzrosła do 59,99 zł. Dlaczego operator podniósł cenę usługi?

  - O podwyżce informowaliśmy naszych klientów od lutego 2009 roku. Uzasadnieniem zmiany ceny jest inflacja oraz wzrost kosztów, związanych z działalnością operacyjną i dostarczaniem usług. Opłata ta będzie pomniejszana o przysługujący klientom rabat, zgodnie z regulaminem promocji, do momentu jej zakończenia.

  Jednocześnie pragnę przypomnieć o możliwościach obniżenia rachunków za usługi UPC. Zachęcam do zapoznania się z ofertą telewizji cyfrowej UPC, którą można mieć już od 65 zł miesięcznie, a w pakiecie z internetem i telefonem aż do 20 procent taniej.

  - Mam pakiet pełny w UPC. Chciałbym przejść na pakiet minimalny. Co muszę zrobić?

  - Przede wszystkim należy sprawdzić, czy umowa została zawarta na czas określony czy nieokreślony. Od tego zależy, kiedy i na jakich warunkach będzie można dokonać zmian. Umowy na czas określony najczęściej wiążą się z atrakcyjnymi promocjami. W takiej sytuacji klient powinien doczekać do końca umowy lub dowiedzieć się, jakie są warunki wcześniejszego jej rozwiązania (zmiany). W umowach na czas nieokreślony zawsze podawany jest okres wypowiedzenia umowy lub jej zmiany, na przykład 30-dniowy.

  - Dlaczego w Punkcie Obsługi Abonentów w Bydgoszczy nie można opłacać rachunków? Jestem emerytem, więc dla mnie każda możliwość zaoszczędzenia jest ważna.

  - Zdecydowaliśmy o likwidacji punków kasowych w lokalnych biurach obsługi klienta ponad dwa i pół roku temu. Prowadzenie kas w biurach obsługi wiąże się z koniecznością zapewnienia odpowiednich warunków bezpieczeństwa klientom i pracownikom, kosztami prowadzenia kas, zabezpieczenia i przewozu gotówki.

  Dlatego coraz więcej firm powierza przyjmowanie płatności za usługi firmom, które się w tym specjalizują. Staje się to standardem.

  Najtańszą formą opłacania rachunków w UPC jest polecenie zapłaty. W wielu bankach ta usługa jest bezpłatna, a co najważniejsze daje klientowi gwarancję terminowego opłacania faktur bez konieczności wystawania w kolejkach.

  Abonament można też opłacić za pomocą karty kredytowej. Wystarczy zadzwonić pod numer 0 801 94 94 80, a konsultant Ogólnopolskiego Biura Obsługi Klienta przeprowadzi nas przez procedurę umożliwiającą płatność kartą kredytową.

  - Mam internet 2 Mb/s. Wydaje mi się, że chodzi on znacznie wolniej. Czy mogę gdzieś sprawdzić rzeczywistą prędkość internetu?

  - Najlepiej skontaktować się z naszym serisem technicznym. Wystarczy napisać e-mail na adres: serwis@upc.com.pl

  - Chciałabym zamówić internet i kablówkę w UPC. Ostatnio dużo czytałam o tym, że jeden z operatorów nie wyszczególnia na fakturze usługi internetowej, więc potem abonent nie może skorzystać z ulgi internetowej w zeznaniu rocznym. Wiem, że termin rozliczen

  - Na fakturach wystawianych przez UPC zawsze wyszczególniamy opłaty za poszczególne usługi. Zatem nasi abonenci mogą skorzystać z ulgi internetowej w zeznaniu rocznym. Jeśli klient otrzymuje faktury papierowe, warto je przetrzymywać dla potrzeb fiskusa.

  - Dla kogo UPC wprowadziło usługę Multiroom, która umożliwia oglądanie telewizji cyfrowej na dwóch telewizorach? Chyba nie dla przeciętnego Polaka, skoro instalacja dekodera kosztuje aż 200 złotych, a najtańszy dodatkowy abonament, czyli 25 złotych trzeba

  - Każdy abonent telewizji cyfrowej UPC może zatrzymać pakiet tańszej telewizji analogowej za darmo. Istnieje więc szansa na oglądanie telewizji w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Jeśli oferta telewizji cyfrowej nie jest dostosowana do możliwości finansowych klienta, proponuję powyższe rozwiązanie.

  - W poprzednicvh latach UPC prowadziło kursy komputerowe dla seniorów. Czy firma planuje kolejną edycję tej akcji? Gdzie się można zapisywać?

  - Mam dla pani dobrą wiadomość. Wraz z Domem Kultury "Modraczek" w Bydgoszczy ogłaszamy kolejną edycję kursów dla seniorów w ramach Akademii e-Seniora UPC. Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 50. roku życia zainteresowane edukacją w zakresie obsługi komputera i internetu. Każdy uczestnik otrzymuje podręcznik oraz prawo do uczestnictwa w bezpłatnych konsultacjach po zakończonym kursie. Zajęcia odbywają się w pracowni internetowej UPC w "Modraczku" przy ul. Ogrody 15. Koszt szesnastogodzinnego kursu to 32 zł. Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu: 052 371 33 31.

  To już VII edycja kursów. Dotychczas w zajęciach Akademii e-Seniora wzięło udział w całej Polsce 2500 osób, w tym roku skorzysta z nich kolejnych 1000. W Bydgoszczy każdego roku w zajęciach uczestniczy 120 osób. Akademia e-Seniora działa w 10 Pracowniach internetowych UPC w 9 miastach Polski.

  - Na początku czerwca kończy mi się roczna umowa na kablówkę i internet w UPC. Chcę nadal korzystać z usług operatora. Czy muszę podpisać aneks do umowy czy zostanie ona przedłużona automatycznie?

  Zapamiętaj te numery:


  Gdy dzwonimy z telefonu stacjonarnego:
  Ogólnopolskie Biuro Sprzedaży: 0801 94 95 00 (czynne od 7 do 22)
  Ogólnopolskie Biuro Obsługi Klienta: 0801 94 94 80 (czynne od 7 do 23)
  Gdy dzwonimy z komórki:
  Ogólnopolskie Biuro Sprzedaży: 0324 94 95 00 (czynne od 7 do 22)
  Ogólnopolskie Biuro Obsługi Klienta: 0324 94 94 80 (czynne od 7 do 23)
  Opłata za połączenie jest zgodna z cennikiem operatora.  - Warto zawsze przed upływem terminu, na jaki została zawarta umowa, skontaktować się z operatorem, aby dowiedzieć się, jaka jest aktualna promocja. Ważne, by wcześniej zastanowić się, z jakich usług chcemy korzystać. Wówczas nasza decyzja będzie świadoma i przemyślana.

  Twój bezpłatny dostęp do www.pomorska.pl wkrótce wygaśnie

  Zostań Czytelnikiem plus i otrzymaj:

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo