Pożar kamienicy w Grudziądzu

Pożar kamienicy w Grudziądzu

Łukasz Ernestowicz

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Gazeta Pomorska

Pożar kamienicy w Grudziądzu
Pożar kamienicy w Grudziądzu

Ogień trawił wyposażenie mieszkania, a gryzący, gęsty dym unosił się na całej klatce schodowej kamienicy. ©Fot. sxc

Ewakuowano 17 osób, osiem trafiło do szpitala. Na szczęście, w dzisiejszym pożarze w Grudziądzu nikt nie zginął. Wstępnie straty oszacowano na 500 tys. zł.
Ogień wybuchł około 9.00, kiedy większość mieszkańców kamienicy przy ulicy Poniatowskiego w Grudziądzu była już poza domem: dzieci poszły do szkoły, dorośli do pracy.

W mieszkaniu na drugim piętrze był jedynie Zygmunt K. - najstarszy członek pięcioosobowej rodziny. To tutaj wybuchł pożar.

Ogień trawił wyposażenie mieszkania, a gryzący, gęsty dym unosił się na całej klatce schodowej kamienicy.
Zygmunt K. wybiegł z domu, sąsiedzi wezwali strażaków. - Część mieszkańców sama opuściła zadymiony budynek, ale 17 osób z najwyższych pięter ewakuowaliśmy w aparatach tlenowych -

relacjonuje "Pomorskiej" st. kpt. Dariusz Sengerski z grudziądzkiej straży pożarnej.
tragiczne pożary

W regionie doszło niedawno do dwóch tragicznych w skutkach pożarów. W ubiegły czwartek w Toruniu ogień pozbawił życia mężczyznę. W nocy z soboty na niedzielę, we Włocławku, zginęło w pożarze małżeństwo.

Sześcioro dzieci Zygmunta K. oraz jego sąsiadkę przewieziono do szpitala z objawami zaczadzenia. Na szczęście dzieci już wczoraj mogły opuścić lecznicę. Dwoje dorosłych pozostanie w niej do poniedziałku. Lekarze podają im tlen, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną pożaru. Z relacji poszkodowanego wynika, że mogło nią być zwarcie instalacji elektrycznej. Strażakom nie udało się tego potwierdzić.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Nasze Miasto

Wideo