Wieprzowina na huśtawce

  Wieprzowina na huśtawce

  (l.t.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj o uregulowaniu rynku rozmawiali przedstawiciele Polskiego Związku Hodowców Trzody Chlewnej POLSUS, którzy spotkali się z Andrzejem Lepperem, wicepremierem i ministrem rolnictwa.
  Hodowcy i producenci trzody chlewnej szukają sposobów na ustabilizowanie sytuacji na rynku wieprzowiny. Na wczorajszym spotkaniu POLSUS przedstawił kilka propozycji. Jedną z nich jest walka ze sztuczną nadprodukcją.

  - Musimy jak najszybciej wdrożyć program zwalczania choroby Aujeszky'ego u świń - powiedział Jan Biegniewski, prezes związku. - Rocznie wjeżdża do Polski kilkaset tysięcy prosiąt, a my nie możemy ich sprzedać do krajów, które ten program wdrożyły.

  Proponujemy też powołanie zespołu, który przeanalizowałby polskie mechanizmy rynkowe i pomógł w tworzeniu cywilizowanego systemu kontraktacji. W umowach, które rolnicy podpisują z przetwórcami powinien być zapisany mechanizm kształtowania cen uzależniony np. od giełdy i kursu euro. To zatrzymałoby dziką konkurencję, która odbywa się tylko kosztem rolnika.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo