(jp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Toruński junior Damian Stachowiak jest według listy transferowej najdroższym żużlowcem na Pomorzu. Daleko mu jednak do rekordzistów. Za nikomu nieznanych Pawła Sikorę i Krzysztofa Nowackiego trzeba zapłacić 100 tys. euro.
  To jedna z ostatnich edycji listy transferowej.

  Po uwolnieniu rynku pracy kluby już nie mogą żądać żadnych kwot za zawodnika, któremu wygaśnie kontrakt. Wyjątkiem są umowy zawarte przed 31 stycznia 2005 roku, a więc przed nowelizacją przepisów.

  To właśnie dlatego Budlex/Polonia dostanie pieniądze za Piotra Protasiewicza. Dotychczasowy krajowy lider zespołu związał się z klubem zimą 2004 roku.
  Teraz odchodzi do Zielonej Góry, ale ZKŻ musi zapłacić bydgoszczanom 100 tys. zł. W odwrotnym kierunku podążą Rafał Okoniewski i Mariusz Staszewski, ale za nich Budlex/Polonia nie zapłaci ani grosza.

  Podobnych dylematów nie mieli działacze w Toruniu, gdzie z wszystkimi seniorami obowiązywały roczne kontrakty (wszyscy wychowankowie klubu przedłużyli już zresztą umowy). Ten kończy się za to juniorowi Damianowi Stachowiakowi. Jest jednak bardzo wątpliwie czy znajdzie się kupiec, który wyłoży za niego ponad 200 tys. zł.

  Najdrożsi na liście transferowej są: Paweł Sikora i Krzysztof Nowacki z Kolejarza Rawicz, których wyceniono na 100 tys. euro. Stachowiak jest trzeci w tym rankingu, ale niewiele ustępują mu dwaj zawodnicy Stali Gorzów Andrzej Głuchy i Sławomir Dąbrowski (po 200 tys.). Bezpłatnie można pozyskać m.in. Dawidę Stachyrę i Karola Barana (Marma Rzeszów) czy Alana Marcinkowskiego (ZKŻ). Bezpłatnie oczywiście tylko wobec poprzednich pracodawców, bo zupełnie inną rzeczą są negocjacje kontraktowe z zawodnikami.

  Lista w regionie

  Unibax Toruń: Damian Stachowiak - 210 tys., Tomasz Chyżewski - bezpł.

  Budlex/Polonia Bydgoszcz: Grzegorz Czechowski - 100 tys., Mirosław Kowalik 60 tys., Dariusz Pieprzak - 18 tys., Robert Sawina - bezpł, Robert Umiński - bezpł., Michał Robacki - bezpł.

  GTŻ Grudziądz: Krystian Barański - 60 tys., Łukasz Chmielewski - 20 tys., Dariusz Fijałkowski 9495

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo