Są pieniądze na inwestycje

  Są pieniądze na inwestycje

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ministerstwo Gospodarki ogłosiło trzeci nabór wniosków o dofinansowanie innowacyjnych inwestycji. W puli jest 680 mln złotych.
  Nabór kierowany jest do przedsiębiorców, którzy chcą utworzyć lub rozbudować istniejące firmy, wprowadzić do produkcji nowe produkty, albo całkowicie lub częściowo zmienić proces produkcyjny.

  W naszym regionie wnioski należy składać w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego do 12 stycznia 2007 roku. Minimalna kwota o jaką można wnioskować to 500 tys. złotych. - W przypadku tego działania przedsiębiorca może rozpocząć inwestycję już dzień po złożeniu wniosku.
  Robi to jednak na swoją odpowiedzialność, bo ocenę i decyzję o akceptacji pozna dopiero w kwietniu 2007 roku - dodaje Dorota Kałuska z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która z ramienia ministerstwa organizuje nabór.

  Do tej pory Ministerstwo Gospodarki ogłaszało tylko dwa nabory w roku. - Okazało się jednak, że wszystkie środki z tego programu wykorzystały tylko duże przedsiębiorstwa i zostało jeszcze około 680 milionów złotych dla małych i średnich firm - tłumaczy Dorota Kałuska.

  Bezpłatnej informacji i porad przy pisaniu wniosków udzielają:

  - Kujawsko-Pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców , tel. (0-52) 345 80 00, www.kpzpip.pl
  - Izba Przemysłowo-Handlowa , tel. (0-56) 658 62 90, www.iph.torun.pl
  - Cech Rzemiosł Różnych , tel. (0-54) 232 56 31, e-mail: [email protected]
  Wykaz wszystkich instytucji można znaleźć na: www.parp.gov.pl.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo