Bezrobocie > Region na wysokiej stopie

  Bezrobocie > Region na wysokiej stopie

  (bz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kujawsko-pomorskie cały czas plasuje się w niechlubnej czołówce jeżeli chodzi o wysokość stopy bezrobocia.
  GUS ogłosił, że bezrobocie w kraju spadło w październiku z 14,9 do 15,2 proc. we wrześniu.

  Najwyższą stopę bezrobocia mają województwa: warmińsko-mazurskie - 23,2 proc., zachodniopomorskie - 21,2 proc., lubuskie - 19,4 proc. i kujawsko-pomorskie - 19,1 proc.

  W ubiegłym miesiącu bez pracy było ponad 157 tys. mieszkańców naszego regionu. To o 3,5 tys. osób mniej niż we wrześniu i o przeszło 25 tys. mniej niż przed rokiem.

  Jak informuje Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, najwięcej bezrobotnych ubyło z rejestru toruńskiego "pośredniaka" - 536 osób. Z kolei w powiatach: grudziądzkim, sępoleńskim, brodnicki i Włocławku przybyło bezrobotnych, najwięcej - 114 osób - w brodnickim.

  Niestety, skończył się już sezon na dorywcze zajęcia. W październiku do urzędów pracy w regionie wpłynęło 6,6 tys. ofert zatrudnienia, o ponad 9 proc. mniej niż we wrześniu.

  Coraz więcej bezrobotnych szuka pracy na własną rękę, w zamian zyskując uprawnienia do wypłacanego przez urzędy dodatku aktywizującego. W październiku było to 905 osób, o prawie 17 proc. więcej niż we wrześniu.

  Pod koniec ubiegłego miesiąca zarejestrowanych było przeszło 3 tys. osób, które straciły pracę w ramach zwolnień grupowych. W samym październiku zamiar zwolnienia 9 pracowników zgłosiły znajdujące się w upadłości zakłady mięsne "Run Tolmars" z Wieńca.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo