"Sanitec" Koło gotowy na inwestycje we Włocławku

  "Sanitec" Koło gotowy na inwestycje we Włocławku

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wiele wskazuje na to, że we Włocławku powstanie podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwszą firmą, która chce skorzystać z przywilejów inwestowania, jest "Sanitec" Koło.
  Wczoraj w związku ze staraniami o utworzenie podstrefy do Włocławka przyjechał Paweł Poncyliusz, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. Jak powiedział, po znowelizowaniu przez Sejm ustawy o strefach ekonomicznych do zagospodarowanie w podstrefach jest 4 tysiące hektarów. Włocławek jest jednym z miast, które jako pierwsze chce z tej możliwości skorzystać.

  - Do złożenia wniosku aplikacyjnego o utworzenie podstrefy we Włocławku potrzebna jest tylko uchwała Rady Miasta - powiedział prezydent Władysław Skrzypek.

  Projekt tej uchwały jest już gotowy. Nowa Rada Miasta ma zająć się nim w pierwszej kolejności. Dokument zawiera m.in. granice obszaru objętego podstrefą wraz z wykazem gruntów. Wynika z niego, że podstrefa Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdzie się we wschodniej dzielnicy miasta i obejmie grunty przy ulicach: Płocka i Papieżka. Większość z nich należy do Skarbu Państwa. Warunkiem, niezbędnym do wyrażenia zgody na utworzenie podstrefy było znalezienie dużego inwestora.

  Ten warunek został spełniony - zainteresowany inwestowaniem jest bowiem "Sanitec" Koło. Firma ta planuje rozbudowę swego zakładu we Włocławku i chce zainwestować około 80 milionów złotych. Dzięki tej inwestycji pracę znalazłoby 130 osób. Producent wyposażenia łazienek z Koła chciałby zakończyć rozbudowę włocławskiego zakładu w połowie 2008 roku.

  "Sanitec" chce inwestować w podstrefie, bo liczy na ulgi podatkowe sięgające 50 procent wartości nakładów na rozbudowę

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo