Nie dajmy się zwariować

  Nie dajmy się zwariować

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jan z Sępólna: - Nie dajmy się zwariować temu upartyjnieniu wyborów samorządowych. Samorządy nie zajmują się polityką zagraniczną czy krajową, zależnymi od doktryny aktualnie rządzącej koalicji, natomiast budowa dróg, wodociągów, kanalizacji oraz rozwiązywanie codziennych problemów ludzi jest niezależne od opcji politycznej.

  Zbigniew z Włocławka: - Niedzielne wybory dowiodły, że konieczna jest zmiana ordynacji, wprowadzenie okręgów jednomandatowych i wyborów większościowych - przynajmniej do samorządów. Obecnie można wygrać rywalizację mimo mniejszego od konkurenta poparcia wyborców, tylko dlatego, że startowało się z innej listy. A blokowanie list jeszcze sytuację zagmatwało.


  Stanisław z Bydgoszczy: - Skandaliczna była decyzja o urządzeniu studia wyborczego TVP - bogatej we własne obiekty - w siedzibie "Dziennika". Nie po to płacę rzetelnie abonament na Telewizję Polską, żeby przez cały wieczór oglądać reklamę niemieckiej gazety.


  Edmund z Bydgoszczy: - W 88.

  rocznicę odzyskania niepodległości prezydent Kaczyński powiedział, że dopiero od 17 lat jesteśmy wolni. A gdzie lata od 9 maja 1945 roku, kiedy ponownie odzyskaliśmy pełną niepodległość, do Okrągłego Stołu, który zamienił nasz kraj w ruinę, a robotnik stał się niewolnikiem? Jak na ironię właśnie od Okrągłego Stołu prezydent liczy lata wolności.


  Czytelnik z Włocławka: - 11 listopada dyrekcje supermarketów zachowały się paskudnie, traktując Narodowe Święto Niepodległości jak zwykły, szary dzień robienia interesów. Natomiast z programów TVP wiało nudą i sztampą.


  Czytelnik z Bydgoszczy: - Ludziom brak wyobraźni, a winę za tego skutki przypisują innym. Mieszkańcy okolic Krzesin protestują przeciwko stacjonowaniu samolotów F-16, a to oni wybudowali domy w pobliżu lotniska, a nie odwrotnie. Podobnie jest w Bydgoszczy. Budownictwo mieszkaniowe podeszło pod lotnisko, które istniało "od zawsze", nawet wojskowe. A prasa bezkrytycznie roztkliwia się nad tymi spóźnionymi żalami.


  Opinie Czytelników nie zawsze są zgodne ze stanowiskiem redakcji. "Gazeta, słucham! - dziś także na str. 7


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo