W Chojnicachez zmian

  W Chojnicachez zmian

  (DZ)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bydgoszcz czeka na prezydencką dogrywkę. W Toruniu wygrał obecny włodarz.
  O północy w Bydgoszczy zwyciężał Konstanty Dombrowicz z wynikiem 37,19 proc. głosów przed Romanem Jasiakiewiczem - 30,47 proc. i Teresą Piotrowską - 18,86 proc.
  Dalsze miejsca zajmowali Andrzej Walkowiak - 6,13 proc, Elżbieta Krzyżanowska - 3,65 proc., Jan Rulewski - 3,53 proc. i Roman Sidorkiewicz - 0,24 proc.

  Do godz. 23 w Miejskiej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy zanotowano siedem przypadków naruszenia ordynacji wyborczej.
  - Dotyczyły zasiadania w komisjach obwodowych członków rodzin osób startujących w wyborach. Wszystkie zostały - na podstawie naszych uchwał - usunięte - mówi Adam Sygit, przewodniczący MKW. W komisji obwodowej w szkole przy ulicy Stawowej zasiadała z kolei córka kandydatki na radną.


  W Chojnicachez zmian

  Wczoraj w Chojnicach w lokalach przy ul. Łanowej i w bursie przy ul. Świętopełka oraz w Energetyce 75 do 80 proc. głosujących opowiedziało się za Arseniuszem Finsterem. Reszta głosów rozłożyła się na pozostałą trójkę kandydatów, więc jeśli w pozostałych okręgach jest podobnie, drugiej tury nie ma.

  Świecie - dogrywka

  Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami w Świeciu będzie druga tura. Spotkają się w niej obecny burmistrz Tadeusz Pogoda i Waldemar Wysocki, startujący z listy PO. Według nieoficjalnych danych, dostępnych o godz. 22.40 kolejne miejsca zajęli Tadeusz Zawiasiński i Janusz Królewicz.

  Zaleski superstar

  W Toruniu Michał Zaleski nie miał przeciwników, zdobył blisko 70 proc. głosów. Tuż przed godz. 23 prof. Grzegorz Górski, jego przeciwnik, zadzwonił do Zalewskiego z gratulacjami.

  W Toruniu wybory przebiegały spokojnie. Nie zanotowano żadnych zakłóceń ciszy wyborczej, ani przebiegu samego głosowania. O 12.00 w lokalu przy ul. Dekerta głosował prezydent Michał Zaleski z żoną. W tym samym lokalu głosy oddała posłanka Anna Sobecka. W tym czasie frekwencja w tym lokalu sięgała 30 proc.
  Drugi z kandydatów na prezydenta Torunia prof. Marian Filar (zdobył 19 proc. głosów) głosował w... Gniewkowie. Jest bowiem mieszkańcem tej gminy, mieszka w Suchatówce.

  W Stolnie głośno

  Wczoraj rano w Stolnie doszło do zakłócenia ciszy wyborczej. - Anonimowy informator poinformował nas, że pod szkołę podjechał volkswagen transporter obklejony plakatami kandydata na radnego Komitetu Wyborczego Wyborców "Przyszłość" - mówi Agnieszka Sobieralska, oficer prasowy policji w Chełmnie. - Ustaliliśmy właściciela. To 41-letni mieszkaniec tej miejscowości. Tłumaczył się, że przyjechał do kościoła. Przed Sądem Grodzkim odpowie za naruszenie ciszy wyborczej.

  Platforma górą

  W Poznaniu na pierwszym miejscu jest dotychczasowy gospodarz miasta Ryszard Grobelny (niezależny) - 35,9 proc., drugie miejsce zajęła posłanka PO Maria Pasło-Wiśniewska - 34,5 proc., a trzecie - poseł PiS Jacek Tomczak - 18 proc. W Białymstoku największe poparcie otrzymał Tadeusz Truskolaski (PO) z poparciem 48,6 proc., na drugim miejscu uplasował się Marek Kozłowski (PiS) - 31,8 proc., a za nim Janusz Kochan (Lewica i Demokraci) - 9,0 proc.

  Wyniki wyborów do Rady Warszawy: PO - 43,6 proc, PiS - 31,8 proc., Lewica i Demokraci - 15 proc, LPR - 2,2 proc., Samoobrona - 0,8 proc. W Krakowie: PO - 44,4 proc.; PiS - 30,2 proc.

  Wybory do rady miasta w Łodzi: PO - 35,3 proc., PiS - 25,2 proc., Lewica i Demokraci - 23,5 proc., LPR - 2,3 proc., Samoobrona - 2,1 proc. W Poznaniu: PO - 48,9 proc., PiS - 22 proc., Lewica i Demokraci - 11,4 proc, LPR - 1,2 proc., Samoobrona - 0,9 proc. W Białymstoku: PO - 40 proc., PiS - 33,7 proc, Lewica i Demokraci - 14,8 proc, LPR - 3,4 proc., Samoobrona - 1,3 proc.

  We wszystkich tych miastach LPR i Samoobrona mogą nie dostać mandatów radnych.


  W Kowalu później

  W Kowalu (pow. włocławski) w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Zamkowej, gdzie znajdowała się siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 2 głosowanie rozpoczęło się dopiero o godz. 7.15. Bo o szóstej rano członkowie komisji zorientowali się, że zamiast list kandydatów do Rady Miejskiej mają listy kandydatów do... Rady Gminy w Kowalu. Udało się jednak tę pomyłkę naprawić.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo