Oni będą nami rządzić

    Oni będą nami rządzić

    Zdjęcie autora materiału

    Aktualizacja:

    Gazeta Pomorska

    Oni będą nami rządzić
    W niedzielę wybraliśmy nowe władze samorządowe. Jedni kandydaci mogą już świętować, inni zmierzą się z kontrkandydatami w drugiej turze.
    Oni będą nami rządzić

    Wyniki wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

    Aleksandrów Kuj. (gm.): Andrzej Olszewski, Bartniczka: Wiesław Biegański (88,12 %), Baruchowo: Stanisław Sadowski (82 %), Bądkowo: Ryszard Kobus, Biskupiec: Kazimierz Tomaszewski (84,4 %) , Bobrowo: Anna Małkiewicz (70 %) , Boniewo: Marek Klimkiewicz (74 %) , Brodnica (gm.): Edward Łukaszewski (70 %) , Brzozie: Mieczysław Jętczak (86,11 %) , Brzuze: Jan Koprowski , Bukowiec: Adam Licznerski (78,14 %), Bytoń: Zygmunt Sosnowski (68,3 %) , Cekcyn: Jacek Brygman (88 %) , Choceń: Roman Nowakowski (69 %) , Chodecz: Kazimierz Sawiński (60 %) , Chełmno (m.): Mariusz Kędzierski , Chełmno (gm.): Krzysztof Wypij , Chełmża (m.): Jerzy Czerwiński (79 %) , Chełmża (gm.): Jacek Czarnecki (84 %) , Ciechocin: Jerzy Cieszyński , Ciechocinek: Leszek Dzierżewicz , Czernikowo: Zdzisław Gawroński (71,35 %) , Dąbrowa: Stanisława Łagowska (62 %) , Dąbrowa Bisk.: Roman Wieczorek (88 %) , Dąbrowa Cheł.: Zbigniew Łuczak (61 %) , Dębowa Łąka: Stanisław Szarowski (58,2 %) , Dobrcz: Krzysztof Szala (56,71 %) , Dobre: Henryk Gapiński (51,91 %) , Dragacz: Andrzej Lorenc , Fabianki: Jan Krzyżanowski (68 %) , Gąsawa: Zdzisław Kuczma (76 %) , Golub-Dobrzyń (m.): Roman Tasarz , Gostycyn: Jacek Czerwiński (74,1 %) , Grodziczno: Kazimierz Konicz (53 %) , Grudziądz (gm.): Jan Tesmer (66,9 %) , Gruta: Stanisław Tarkowski (75,1 %) , Jabłonowo Pom.: Tadeusz Fuks (ok.
    67 %) , Janikowo: Andrzej Brzeziński (74,5 %) , Janowiec Wlkp: Maciej Sobczak (ok. 85 %) , Jeziora Wielkie: Marek Maruszak (59,9 %) , Jeżewo: Mieczysław Pikuła (ponad 70 %) , Kamień Krajeński: Wojciech Głomski , Kowal (m.): Eugeniusz Gołembiewski (59 %) , Kijewo Królewskie: Mieczysław Misiaszek , Koneck: Ryszard Borowski , Kowalewo Pomorskie: Andrzej Grabowski , Kurzętnik: Zofia Andrzejewska (72 %) , Lipno (m.): Janusz Dobroś (54 %) , Lipno (gm.): Wiesław Ośmiałowski (51 %) , Lisewo: Jerzy Cabaj , Lniano: Zofia Topolińska (83 %) , Lubanie: Sławomir Piernikowski (71 %) , Lubicz: Marek Olszewski (79,7 %) , Lubień Kujawski: Paweł Wiktorski (76 %) , Lubiewo: Michał Skałecki (56, 78 %) , Lubraniec: Krzysztof Wrzesiński (65 %) , Łabiszyn: Jacek Idzi Kaczmarek (81 %) , Łubianka: Jerzy Zająkała (84 %) , Łysomice: Jarosław Bukowski (65 %) , Mrocza: Wiesław Gozdek (83,33 %) , Nieszawa: Andrzej Nawrocki , N. Wieś Wielka: Wojciech Oskwarek (76,5 %) , Nowe Miasto Lubawskie (m.): Alina Kopiczyńska (50,07 %) , Nowe Miasto Lubawskie (gm.): Roman Trąpczyński (60,2 %) , Obrowo: Andrzej Wieczyński (86 %) , Osie: Michał Grabski (92,61 %) , Osiek: Iwona Gilewicz (52,5 %) , Osielsko: Wojciech Sypniewski (87 %) , Osięciny: Jerzy Izydorski , Pakość: Wiesław Kończal (61,4 %) , Papowo Biskupie: Andrzej Zieliński , Pruszcz: Franciszek Koszowski , Radziejów (m.): Sławomir Bykowski , Radziejów (gm.): Jerzy Zmierczak (70,34 %) , Radzyń Chełm.: Krzysztof Chodubski (70 %), Rogowo k. Rypina: Barbara Nowakowska , Rogowo k. Żnina: Józef Sosnowski (59 %) , Rogóźno: Henryk Szpringiel (55,75 %) , Sadki: Zygmunt Gliszczyński (77 %) , Sępólno Kraj.: Waldemar Stupałkowski , Sicienko: Jan Wach (74,5 %) , Skrwilno: Dariusz Kolczyński , Solec Kujawski: Antoni Nawrocki (72, 3 %) , Sośno: Leszek Stroiński , Stolno: Jerzy Rabeszko , Strzelno: Ewaryst Matczak (78,1 %) , Szubin: Ignacy Pogodziński (63,8 %) , Świecie n. Osą: Ireneusz Maj (69 %) , Świedziebnia : Zbigniew Gontarski (ok. 70 %) , Świekatowo: Marek Topoliński (ok. 90 %) , Tłuchowo: Krzysztof Dąbkowski (96 %) , Unisław: Roman Misiaszek , Waganiec: Piotr Marciniak , Warlubie: Krzysztof Michalak , Wąbrzeźno (m.): Bogdan Koszuta (65,7 %) , Wąbrzeźno (gm.): Władysław Łukasik (73 %) , Wielgie: Tadeusz Wiewiórski (54 %) , W. Nieszawka: Kazimierz Kaczmarek (73 %) , Włocławek (gm.): Ewa Braszkiewicz: 75 % , Zakrzewo: Marek Ziemiński , Zławieś Wielka: Tadeusz Smarz , Złotniki Kujawskie: Henryk Styrna (63,7 %)

    W drugiej turze zmierzą się:

    Aleksandrów Kujawski (m.): Jerzy Erwiński i Andrzej Cieśla , Barcin: Ewa Stankiewicz i Michał Pęziak , Białe Błota: Katarzyna Kirstein-Piotrowska i Edmund Łączny , Bobrowniki: Tadeusz Grzegorzewski i Anna Charzewska , Brodnica (m.): Wacław Derlicki i Marek Kaźmierkiewicz , Brześć Kuj.: Marek Zawidzki i Piotr Stanny , Chrostkowo: Elżbieta Mazanowska i Krzysztof Pniewski , Dobrzyń n. Wisłą: Ryszard Dobieszewski i Czesław Bender , Drzycim: Józef Gawrych i Waldemar Moczyński , Gniewkowo: Adam Roszak i Tomasz Sołtys , Golub-Dobrzyń (gm.): Marek Ryłowicz i Edward Dębiec , Górzno: Franciszek Zgliński i Robert Stańko , Inowrocław (gm.): Tadeusz Kwiatoń i Lech Skarbiński , Izbica Kujawska: Bogdan Sadowski i Marian Lewandowski , Kcynia: Tomasz Szczepaniak i Piotr Hemmerling , Kikół: Jacek Zająkała i Krzysztof Baranowski , Koronowo: Antoni Kołodziejczyk i Stanisław Gliszczyński , Kowal (gm.): Stanisław Adamczyk i Marek Szubski , Kruszwica: Tadeusz Gawrysiak i Aleksander Budner , Łasin: Franciszek Kawski i Jan Kowarowski , Mogilno: Tadeusz Szymański i Leszek Duszyński , Nakło: Zenon Grzegorek i Jan Światłowski , Nowe: Stanisław Butyński i Urszula Kempińska-Czerwińska , Piotrków Kujawski: Mirosław Skonieczny i Zbigniew Zajączkowski , Płużnica: Marcin Skonieczna i Janusz Marcinkowski , Raciążek: Wiesława Słowińska i Józef Kołowrocki , Radomin: Mieczysław Konczalski i Sławomir Szlejer , Rojewo: Błażej Mielcarek i Tomasz Metryka , Rypin (m.): Marek Błaszkiewicz i Mirosław Marynowski , Rypin (gm.): Piotr Pawłowski i Ryszard Potwardowski , Skępe: Andrzej Gatyński i Anna Smużewska , Śliwice: Jerzy Bogusławski i Daniel Kożuch , Świecie: Tadeusz Pogoda i Waldemar Wysocki , Topólka: Henryk Orłowski i Marek Dybowski , Warlubie: Krzysztof Michalak i Andrzej Łażewski , Wąpielsk: Henryk Kowalski i Grażyna Cywińska , Więcbork: Andrzej Marach i Paweł Toczko , Zbiczno: Wojciech Rakowski i Roman Rozwadowski , Zbójno: Grzegorz Tułodziecki i Kazimierz Tułodziecki , Żnin: Leszek Jakubowski i Aleksandra Nowakowska

    Duże miasta

    Toruń: wygrał Michał Zaleski (69,96 %) , Bydgoszcz: Konstanty Dombrowicz (30,69 %) i Roman Jasiakiewicz (26,80 %) , Grudziądz: Andrzej Wiśniewski (39,65 %) i Robert Malinowski (30,17 %) , Inowrocław: Ryszard Brejza (45,20 %) i Jacek Olech () , Włocławek: Władysław Skrzypek (39,46 %) i Andrzej Pałucki (29,01 %)

    POWIAT CHOJNICKI
    Chojnice (m.): Arseniusz Finster (82,85%) , Chojnice (gm.): Zbigniew Szczepański (78,71 %) , Czersk: Marek Jankowski (50,59 %) , Konarzyny: Maria Kozłowska (82,2 %) , Brusy: Jerzy Fijas i Witold Ossowski , Człuchów: Ryszard Szybajło i Bożenna Lisowska.

    POWIAT GNIEŹNIEŃSKI
    Trzemeszno: Krzysztof Dereziński i Dariusz Jankowski

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Pomorska.pl poleca

    Wideo