Kolejny polski żołnierz stracił życie

  Kolejny polski żołnierz stracił życie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tomasz z Bydgoszczy: - Kolejny polski żołnierz w Iraku stracił życie. Ilu jeszcze młodych Polaków ma zginąć na tej obcej ziemi? To nie nasza wojna! Dlaczego politycy są głusi na argumenty fachowców od Bliskiego Wschodu, którzy podkreślają, że przez Irakijczyków nie jesteśmy postrzegani jak ci, którzy mają im pomóc, ale jak agresorzy.
  Czytelnik z powiatu toruńskiego: - Kiedy słyszę, jak wielkie pieniądze ludzie wydali, aby wejść do samorządu ogarnia mnie złość. Te środki przydałyby się na bardziej szlachetne cele, niż na zaspakajanie ambicji politycznych tych, którzy mają apetyt na władzę.

  Marian z Włocławka: - Urzędnikom się wydaje, że opłata np. w wysokości 1 tysiąca złotych, jeśli dojdzie do uwłaszczenia działek, to niewiele. Jak dla kogo. Dla mnie - emeryta, który dostaje 700 złotych to wielka suma.

  Jan z Inowrocławia: - Mimo szumnych zapowiedzi do dziś nic nie zrobiono w sprawie wolnych niedziel dla pracowników marketów. Obawiam się, że koalicjanci zrezygnowali z tego pomysłu.

  Czytelnik z Sępólna Krajeńskiego: - Z jednej strony TVP narzeka, że ludzie nie płacą abonamentu i tej firmie może grozić bankructwo. Z drugiej chwali się, że to jest dochodowa instytucja. Stąd wysokie odprawy dla dochodzących przedstawicieli władz. Może wreszcie ktoś ustali jak jest naprawdę. Ja stawiam na tę drugą opinię.
  Lidia z Maliszewa: - Dzięki Romanowi Giertychowi, który nagłośnił próbę ingerencji ambasady USA w polskie sprawy wiemy, iż naciski z Moskwy - zastąpione zostały przez naciski polityczne z Waszyngtonu i Brukseli. Naciski te same, tylko kierunki skąd dochodzą się zmieniły.

  Czytelnik z Rojewa: - Nie tylko w jednej miejscowości, tej opisanej w "Pomorskiej" w artykule pt. "Jedli, pili i radzili" radni wesoło i za pieniądze podatników żegnali się z samorządem. W wielu miejscach, w naszym województwie tak bogato zakończono ubogie w działania kadencje. U nas też. Obawiam się, że takie zachowania to norma.

  Janusz z Nakła: - Patrząc na to, co przeżywają mieszkańcy podpoznańskich Krzesin możemy się tylko cieszyć, że nikt ważny nie wpadł na pomysł, aby samoloty F-16 miały bazę w naszym regionie.

  Czytelnik z Bydgoszczy: - Dzięki przyjętemu w 1989 roku systemowi społeczno-politycznemu dysproporcje w dochodach między rządzącymi a zwykłymi pracownikami będą występowały już zawsze. Niezależnie, czy będzie rządził SLD, PO, PiS czy też ktokolwiek inny. Może wygląda to trochę brutalnie, ale w systemie kapitalistycznym taka sytuacja jest po prostu normą.

  Andrzej z Nieszawki: - Cały czas zasypują nas rządzący informacjami o układach i systemie powiązań - a to byłe służby, a to byli funkcjonariusze partyjni - które niweczą dobre intencje rządu. Uważam, że to tylko odwracanie uwagi od własnego układu powiązań, funkcjonującego od lat, ukształtowanego jeszcze w czasach walki o władzę. Wydaje się, że przy nich "knowania" SLD to mały pryszcz, ale za to potężnie nagłośniony.

  Czytelniczka ze Świecia: - Nauczyciele sami powinni wyrobić sobie autorytet i o niego dbać. Jeśli młoda nauczycielka przychodzi do szkoły ubrana jak na dyskotekę - np. w mini, albo bluzce nie zasłaniającej nawet brzucha - to wśród uczniów wywołuje tylko ironiczny uśmieszek, nigdy szacunek.

  Krystyna z powiatu grudziądzkiego: - Z hasła wyborczego PiS-u "Tanie państwo" zostały już tylko dowcipy na ten temat.

  Czytelnik z Bydgoszczy: - W kampanii wyborczej PiS obiecywał likwidację starego portfela emerytalnego w ciągu dwóch lat. Teraz czytam, że likwidacja nastąpi za 4 lata, czyli tak jak planowano od dawna. Ile więc są warte kłamstwa PiS-u?

  Czytelniczka z Brodnicy: - Liczyłam na to, że PiS podejmie decyzję o wycofaniu naszych wojsk z Iraku. Tymczasem słyszę, że wcale się na to nie zanosi. Pewnie znowu nasz rząd czeka aż sojusznicy z Ameryki dadzą sygnał do odwrotu.

  Czytelnik ze Świecia: - Podczas wyborów parlamentarnych postawiłem na PiS i do dzisiaj nie żałuję. Ci, którzy krytykują poczynania tej partii robią to, bo nie wiedzą, co jest dla naszego kraju ważne.

  Katoliczka z Włocławka: - Nasze duchowieństwo za dużo zajmuje się polityką, zamiast należytym kształtowaniem postaw dzieci i młodzieży. Trzeba odnowy naszego Kościoła, wyjścia do wiernych Potrzebne jest wspieranie ich, pomoc i niesienie pociechy.

  Paweł z powiatu włocławskiego: - Gdy prowadzono rozmowy w sprawie zakupu samolotów dla wojska przekonywano nas, że F-16 to cud techniki. Ale ich opóźniony przylot do Polski każe podejrzewać, że takim raczej nie są. Pompa na lotnisku w Krzesinach - z udziałem prezydenta - zamiast cieszyć, irytowała.

  Opinie Czytelników nie zawsze są zgodne ze stanowiskiem redakcji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo