O co warto pytać podczas rozmowy o pracę?

  O co warto pytać podczas rozmowy o pracę?

  AGATA KOZICKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Idziesz na rozmowę kwalifikacyjną? - Przygotuj sobie listę pytań, które chcesz zadać swojemu przyszłemu pracodawcy.
  Wprawdzie podczas rozmowy kwalifikacyjnej to przede wszystkim pracodawca chce sprawdzić potencjalnego pracownika i jak najwięcej dowiedzieć się o jego doświadczeniu, umiejętnościach, czy predyspozycjach. Ale i kandydat do pracy może chcieć czegoś więcej dowiedzieć się o swojej przyszłej pracy lub firmie.

  Kartka z pytaniami

  Rozmowa kwalifikacyjna w większości z nas wywołuje mniejszy lub większy stres. Warto zatem wcześniej przygotować sobie listę pytań, które chcielibyśmy zdać przyszłemu pracodawcy lub firmie rekrutacyjnej.

  Nie wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć o warunkach naszej potencjalnej pracy znajduje się w ogłoszeniu, które znaleźliśmy w prasie lub na stronie internetowej. Rzadko znajdziemy tam dokładny zakres obowiązków na proponowanym stanowisku.

  Warto zapytać o przyszłych przełożonych i podwładnych.

  Po co wam nowy pracownik?

  Dobrze jest też wiedzieć dlaczego firma poszukuje pracownika na dane stanowisko. Może dlatego, że właśnie je utworzono, ale może kilku ostatnich pracowników na tym stanowisku odchodziło po kilku miesiącach, bo nie otrzymywali na czas wynagrodzenia.

  Dla wielu osób istotne jest, czy ich praca będzie wiązać się z podróżami, albo nawet przeniesieniem do innego miasta. Ze względów rodzinnych nie wszyscy mogą sobie na takie wyzwania pozwolić. Istotne jest także, czy zanim rozpoczniemy pracę przejdziemy szkolenie. Ciekawe jest także, jak oceniani są pracownicy w danej firmie

  Kiedy będą wyniki...

  Na koniec nie bójmy się zapytać, kiedy znane będą wyniki rozmowy kwalifikacyjnej, lepiej jest dowiedzieć się, że nie przyjęto nas na dane stanowisko, niż łudzić się że pracodawca jeszcze zadzwoni z ofertą.

  Na rozmowie zamykającej rekrutację możemy zapytać się także o wynagrodzenie. Upewnijmy się, jakie są jego składniki, czy możemy liczyć, samochód lub telefon służbowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo