Ryan Sullivan zdecyduje w ciągu kilku dni

  Ryan Sullivan zdecyduje w ciągu kilku dni

  (maz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tylko sześciu pełnoprawnych uczestników przyszłorocznego cyklu Grand Prix nie ma podpisanych kontraktów w Polsce.

  ZAWODNICY GP 2007

  ZAWODNICY GP 2007


  1. Jason Crump (Australia) - Atlas Wrocław,
  2. Greg Hancock (USA) - Włókniarz Częstochowa,
  3. Nicki Pedersen (Dania) - Marma Rzeszów,
  4. Andreas Jonsson (Szwecja) - Polonia Bydgoszcz,
  5. Leigh Adams (Australia) - Unia Leszno,
  6. Hans Andersen (Dania) - Atlas Wrocław,
  7. Matej Zagar (Słowenia) - ?,
  8. Tomasz Gollob (Polska) - ?,
  9. Jarosław Hampel (Polska) - Unia Leszno,
  10. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - Włókniarz Częstochowa,
  11. Scott Nicholls (Wielka Brytania) - ?,
  12. Bjarne Pedersen (Dania) - ?,
  13. Wiesław Jaguś (Polska) -?,
  14. Rune Holta (Norwegia/Polska) - Unia Tarnów,
  15. Chris Harris (Wielka Brytania) - ?  Wczoraj wyboru dokonał indywidualny wicemistrz świata Greg Hancock, przedłużając kontrakt z Włókniarzem. Tym samym w Częstochowie zajęte są oba miejsca, jakie w drużynie mogą zająć zawodnicy z Grand Prix. Przed Amerykaninem umowę z tym klubem podpisał bowiem Szwed Antonio Lindbaeck. Limit wykorzystał już także Atlas Wrocław, zatrudniając Jasona Crumpa i Hansa Andersena. W Unii Leszno startować będą zaś Jarosław Hampel i Leigh Adams. Polonia Bydgoszcz, Marma Rzeszów i Unia Tarnów zakontraktowały, póki co, po jednym zawodniku z elity. Żadnego z uczestników mistrzostw nie przekonały zaś kluby z Zielonej Góry i Torunia. Muszą się spieszyć, bo choć wolnych jest jeszcze sześciu, to wybór tak naprawdę niewielki.

  Tomasz Gollob, według zapewnień zarządu klubu, jest bliski pozostania w Unii Tarnów. Wartościowym zawodnikiem jest także Matej Zagar. Słoweniec nie może jednak startować we wszystkich meczach polskiej ligi. Wiesław Jaguś chciałby zostać w Toruniu. Musi mieć jednak pewność, że klub będzie startował w ekstralidze, spłaci długi i będzie stabilny finansowo. Jeśli takiej gwarancji nie będzie, "Jagoda" szybko poszuka sobie innego pracodawcy. Są jeszcze Anglicy - Scott Nicholls i Chris Harris oraz Duńczyk Bjarne Pedersen. Żaden z tej trójki nie jest jednak kandydatem na lidera ekstraligowej drużyny. Poza tym klubom z najwyższej klasy rozgrywkowej przybyło konkurencji. Główna Komisja Sportu Żużlowego zdecydowała bowiem, że w przyszłym roku zawodnicy z cyklu Grand Prix mogą startować we wszystkich trzech ligach (w tym roku mogli być kontraktowani tylko w ekstralidze).

  Najlepsze kluby biją się więc o solidnych zawodników spoza cyklu GP. Z tego grona najbardziej wartościowym wydaje się Ryan Sullivan. O Australijczyka starają się w Zielonej Górze i Bydgoszczy. Wiele wskazuje na to, że Sullivan wybierze między tymi klubami. Jacek Gajewski, menedżer Australijczyka potwierdził bowiem, że z obu miast nadeszły interesujące propozycje, a decyzje Sullivana powinniśmy poznać w ciągu kilku dni. Wiadomo jednak, że oferty dla Australijczyka nadeszły także także z Częstochowy oraz Torunia, który ciągle ma szansę na zachowania statusu ekstraligowca.

  Wczoraj odbyło się walne posiedzenie zarządu BTŻ Polonia. Ze swoich funkcji zrezygnowali prezes Bogdan Sawarski i wiceprezes Leszek Tillinger. Obaj będą działali w powołanej niedawno spółce Polonia Bydgoszcz SA. Sawarski jest członkiem rady nadzorczej, Tillinger prezesem. Nowy zarząd BTŻ (stowarzyszenie jest jednym z udziałowców spółki) jest zaś trzyosobowy. Prezesem wybrano wczoraj Ireneusza Olszewskiego, wiceprezesami Marka Bąkowskiego i Jacka Fifielskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo