(XY)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  To miniatura pałacu łomnickiego postawiona w kowarskim parku

  To miniatura pałacu łomnickiego postawiona w kowarskim parku ©Fot. Internet

  W Inwałdzie, niedaleko Wadowic, na terenie o powierzchni 500 m kw. powstaje Park Miniatur. Wieża Eiffla oraz Łuk Triumfalny są już gotowe; inne najsłynniejsze budowle świata, oczywiście w miniaturze, do maja przyszłego roku.
  To miniatura pałacu łomnickiego postawiona w kowarskim parku

  To miniatura pałacu łomnickiego postawiona w kowarskim parku ©Fot. Internet

  Inwestycja w Inwałdzie owiana jest mgłą tajemnicy. Przedsięwzięcie realizowane jest przez grupę przedsiębiorców z powiatu wadowickiego. Już powstają ścieżki spacerowe, zagospodarowywane jest otoczenie.

  Takich atrakcji w Polsce jest niewiele, a chyba najsłynniejszym jest Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach. W Inwałdzie powstanie także zaplecze do obsługi ruchu turystycznego: parkingi, obiekty gastronomiczne, plac zabaw dla dzieci.
  J
  akie są koszty, tego inwestorzy nie chcą na razie zdradzić. Są jednak przekonani, że Park Miniatur w Inwałdzie będzie niewątpliwą atrakcją turystyczną regionu, zwłaszcza największa w Europie miniatura Placu i bazyliki św. Piotra w Watykanie.
  Kompleks zostanie zrealizowany na powierzchni 500 m kw.
  Park to inicjatywa czterech biznesmenów z powiatu wadowickiego. Chcą, jak mówią, spełnić dziecięce marzenia i zbudować wielką makietę, na której poustawia się małe ludziki, kolejki i samochodziki. Park Miniatur to zaledwie część gigantycznego przedsięwzięcia w Inwałdzie.

  W sąsiedztwie do maja przyszłego roku powstanie specjalny "Zielony Labirynt", lunapark i zaplecze gastronomiczne. Wszystko ma kosztować około 4 mln zł.
  To nie wszystko. Inicjatorzy pomysłu mają dalsze plany - chcą na obszarze 15 tys. m. kw. wybudować... Polskę w pigułce.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo